Otwarcie orlika w Zabawie

czwartek, 06 czerwca 2013 10:07

orlik

5 czerwca 2013 r., w obecno?ci parlamentarzystów, samorz?dowców, wspinacza sportowego Tomasza Oleksego oraz licznie zaproszonych go?ci, uroczy?cie otwarto w Zabawie kompleks boisk - Moje Boisko ORLIK 2012. Obiekt sportowy wybudowano za blisko milion sto sze??dziesi?t pi?? tys. z?otych, z czego 414 tysi?cy wy?o?y? samorz?d, a reszt? dofinansowa?o Ministerstwo Sportu i samorz?d Ma?opolski.

Scenariusz uroczystego otwarcia przygotowany zosta? bardzo pomys?owo. Rozpocz?? si? w sali gimnastycznej od artystycznej prezentacji uczniów, nawi?zuj?cy do kultury staro?ytnej Grecji i wspó?czesnych dyscyplin sportowych. Nast?pnie dokonano uroczystego przeci?cia wst?gi oraz po?wi?cenia obiektu z udzia?em burmistrza Zbigniewa M?czki. – Dzi?kuj? radnym za wsparcie mojego pomys?u budowy kompleksu sportowego. Teraz mamy ?adnie zagospodarowany teren, boisko ze sztuczn? traw? do pi?ki no?nej oraz wielofunkcyjne z nawierzchni? poliuretanow?. Wszystko pi?knie ogrodzone, a noc? o?wietlone, dzi?ki czemu mo?na korzysta? z nich nawet po zmroku. Ciesz? si?, ?e dzi? mo?emy przekaza? dzieciom i m?odzie?y nowoczesny obiekt na którym przyjemnie i po?ytecznie b?d? mogli sp?dza? czas i rywalizowa? - wyzna? burmistrz - Przekonany by?em, ?e m?odzie? w pó?nocnej cz??ci gminy potrzebuje do uprawiania sportu miejsca z prawdziwego zdarzenia.
Go?cie w swoich wyst?pieniach gratulowali sportowego obiektu oraz przekazali upominki uczniom. Kwiaty od dyr. Wioletty Dzik i przedstawicieli Rady Rodziców otrzymali: burmistrz i przedstawiciele samorz?du wojewódzkiego - za wsparcie budowy boisk. Na zako?czenie historycznego wydarzenia wyst?pi?y cheerleaderki z programem przygotowanym przez Monik? M?czk?, a uczniowie dali udany pokaz z flagami. Atrakcj? uroczysto?ci by?y rzuty karne strzelane do bramki. Skuteczn? seri? rzutów rozpocz?li m.in. burmistrz, proboszcz i... dyrektorka Wioletta Dzik. Zwie?czeniem uroczysto?ci by?o smakowanie wybornego tortu w kszta?cie boiska sportowego.

Fot. Z. Marcinkowski