czwartek, 16 maja 2013 08:23

spot

10 maja, w trakcie obchodów ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, dzieci z Rad?owa i Biskupic Rad?owskich spotka?y si? z polsk? pisark? Wiolett? Piaseck?.

Ceniona i popularna autorka ksi??ek dla dzieci przyby?a do Rad?owa, a? z Elbl?ga. W ba?niowym przebraniu W. Piasecka opowiada?a dzieciom o swoim dzieci?stwie przepe?nionym ksi??kami oraz wspó?czesnej pracy twórczej. Zaprezentowa?a fragmenty z najnowszych jej ksi??ek oraz przedstawi?a, w oparciu o w?asny scenariusz i eksponaty, scenk? teatrzyku lalkowego. Mo?na by?o sobie wywró?y? przysz?o??, a tak?e dotkn?? niezwyk?ego pier?cienia, który ma przynie?? szcz??cie. Autorka skutecznie zach?ca?a dzieci do kontaktu z ksi??k?, które ch?tnie kupowa?y i podpisywa?y jej ksi??ki. Twórczo?? Wioletty Piaseckiej ceniona jest ze wzgl?du na warto?ciowe, etyczno-poznawcze tre?ci wzbogacone barwnymi ilustracjami znanych ilustratorów ksi??ek. Autorka z przyjemno?ci? pozowa?a z dzie?mi do zdj??, tak?e w plenerze. Autorskie spotkania maj? na celu jeszcze skuteczniej zach?ca? dzieci do obcowania z ksi??k? i utrwala? potrzeb? systematycznego kontaktu z ni?.