Å›roda, 15 maja 2013 14:01
bib
MARCINKOWICE. W trakcie obchodów Tygodnia Bibliotek, miejscowa Filia biblioteczna przygotowa?a od?wi?tne spotkanie, podczas którego nagrodzi?a najlepszych czytelników upominkami ksi??kowymi z okoliczno?ciowymi wpisami. Wyró?nienia otrzymali: Helena Boksa, Mi?osz Kuczek, ?ucja Radli?ska, Dominika M?karska, Emilka Serwin, Iwona Kryca, Beata Marek, Ma?gorzata Kuczek i Magdalena Kryca. W programie znalaz?y si? te? prezentacje poetyckie oraz pocz?stunek. W spotkaniu uczestniczy?a so?tys Lucyna Wódka, która zwróci?a si? do dzieci i m?odzie?y, by ta wykorzystywa?a potencja? biblioteki i korzysta?a z zasobnych zbiorów. Tego samego dnia bibliotek? odwiedzi?a czterdziestoosobowa grupa przedszkolaków, dla których przygotowano lekcj? biblioteczn?. Mi?ym akcentem tego spotkania by?o wr?czenie bibliotekarce Orderu Przyjaciela Dzieci.
Biblioteka Publiczna w Marcinkowicach jest jedn? z najmniejszych ksi??nic w gminnej sieci bibliotek, ale za to nowoczesn? i systematycznie wzbogacan? o nowo?ci wydawnicze, w tym audiobooki i multimedia. Posiada elektroniczny katalog zbiorów oraz cztery stanowiska komputerowe z szerokopasmowym dost?pem internetowym. Obs?uguje trzy so?ectwa: Marcinkowice, Zdrochec i Przybys?awice. Wszystkie us?ugi s? bezp?atne. Od ?wier?wiecza bibliotek? prowadzi do?wiadczona bibliotekarka Maria Pajdo.