Zaprzyja?ni? si? z Chrystusem

piÄ…tek, 12 kwietnia 2013 06:57

RekolekcjeM?odzie? klasy III Gimnazjum im. Jana Paw?a II w Zabawie uczestniczy?a w dniach 5-7 kwietnia br. w rekolekcjach przed przyj?ciem Sakramentu Bierzmowania. Rekolekcje odby?y si? w klasztorze Sióstr Wincentego a' Paulo  w Piwnicznej które poprowadzi? Ks. Marcin Minorczyk z pomoc? diakona Mateusza Hojdaka.

Rekolekcje przebiega?y pod has?em: "Zaprzyja?ni? si? z Chrystusem". M?odzie?, poprzez wspóln? modlitw? brewiarzow?, adoracj? Naj?wi?tszego Sakramentu, koronk? do Bo?ego Mi?osierdzia, ró?aniec a nade wszystko przez Eucharysti? niczym Aposto?owie i Maryja w klasztornym wieczerniku przygotowywa?a si? do wylania Ducha ?wi?tego. Widzialnym owocem prze?ytych rekolekcji by?o spotkanie z Jezusem Mi?osiernym w Sakramencie Pokuty i Pojednania. Uczestnicy rekolekcji  w sobotni wieczór z wielkim zainteresowaniem obejrzeli  filmy  po?wi?cone dzia?alno?ci charyzmatyków, którzy ukazuj? dzia?anie Ducha ?w. w dzisiejszym ?wiecie. Podczas rekolekcji, oprócz spotkania z Chrystusem w kaplicy nie zabrak?o czasu na wspólne spotkania i rozmowy, czego dowodem by?o np. prelekcja na temat anoreksji  prowadzona przez Pani? piel?gniark? Marzen?.

Obok modlitewnego skupienia, m?odzie? zwiedzi?a wystaw? misyjn? i dowiedzia?a si? o pracy misjonarzy w Afryce  w Centrum  Stowarzyszania Misji Afryka?skich  im. kl. Roberta Gucwy.

W drodze powrotnej m?odzie? zatrzyma?a si? w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania "Opoka" im. Jana Paw?a II w Starym S?czu a nast?pnie modli?a si? przy relikwiach ?w. Kingi w klasztorze Sióstr Klarysek. Wielkim prze?yciem by?o uca?owanie relikwii patrona klasy i szko?y b?. Jana Paw?a II.