Å›roda, 27 marca 2013 10:36

KWK We wtorek 26 marca odby?a si? oficjalna prezentacja tegorocznej ods?ony Karpackiego Wy?cigu Kurierów - najwi?kszego etapowego wy?cigu dla zawodników do lat 23 rozgrywanego w ?rodkowej Europie.

To b?dzie ju? pi?ta po reaktywacji ods?ona Karpackiego Wy?cigu Kurierów. W tym roku zawodnicy rywalizowa? b?d? ze sob? o pomara?czowy trykot zwyci?zcy klasyfikacji generalnej w terminie 1-5 maja. W tym czasie przemierz? szosy trzech krajów - S?owacji, Czech i Polski, odwiedzaj?c dobrze znane kibicom KWK miejsca. Miastami etapowymi b?d? m.in. s?owackie Dohnany i Stara Bystrica oraz polskie Ci??kowice i Rad?ów. Jednak nie wszystkie karty organizatorzy wy?cigu wy?o?yli od razu na stó? i na detale zwi?zane z tras? tej edycji KWK trzeba b?dzie jeszcze zaczeka?.

Etapy Karpackiego Wy?cigu Kurierów 2013:

1.05 – Dohnany (SK)

2.05 – Dohnany (SK) – Horni Lidec (CZ) – Dohnany (SK)

3.05 – Dohnany (SK) – Stara Bystrica (SK)

4.05 – Jab?onka (PL) – Ci??kowice (PL)

5.05 – Rad?ów (PL) – Tarnów (PL)

We wtorkowej prezentacji uczestniczyli organizatorzy zarówno z polskiej, jak i s?owackiej strony, a tak?e przedstawiciele miast partnerskich oraz sponsorów. W tarnowskim teatrze, gdzie odby?a si? konferencja, obecni byli równie? pierwsi twórcy wy?cigu, którzy przekazali archiwalne materia?y Karpackiego Wy?cigu Kurierów.

Przybyli na prezentacj? go?cie wys?ucha? mogli wielu dobrych s?ów na temat wy?cigu, których autorami byli wiceprezydent miasta Tarnowa Krystyna Lata?a, pose? na Sejm RP Robert Wardza?a, prezes s?owackiego Klubu Epic Dohnany Ivan Kovacik, dyrektor operacyjny Karpackiej Spó?ki Gazownictwa Dariusz Jamróz, dyrektor OGP Gaz-System S.A. Oddzia? w Tarnowie Ryszard Ryba, burmistrz miasta Rad?owa Zbigniew M?czka oraz trener polskiej reprezentacji kolarskiej do 23 lat Zbigniew Pi?tek.

-To bardzo wa?ny wy?cig dla kolarzy do lat 23. To w?a?nie na nim odkrywane s? m?ode talenty kolarstwa, które w przysz?o?ci b?d? rywalizowa? na zawodowym poziomie – mówi? podczas prezentacji dyrektor wy?cigu Tomasz Wójcik.

Zosta?y równie? zaprezentowane tegoroczne koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji:

- Generalna (pomara?czowa) – sponsor Gaz – System;

- Zwyci?zca etapu (popielata) – sponsor Karpacka Spó?ka Gazownictwa;

- Górska (ró?owa) – sponsor Tauron Polska Energia;

- Aktywnych (b??kitna) – sponsor Janom;

- Najlepszych zawodników 19-20 lat (bia?a) – sponsor Epicklub;

- Punktowa (czerwona) – sponsor Tipos.

- Dotar?o do nas bardzo wiele zg?osze? od dru?yn zainteresowanych udzia?em w wy?cigu. Ostatecznie na li?cie znalaz?o si? 30 zespo?ów, w tym reprezentacje narodowe, regionalne oraz ekipy zawodowe i kluby. Co ciekawe, na li?cie dru?yn znale?li si? te? przedstawiciele dwóch ekip z Afryki – doda? podczas prezentowania regulaminu, programu i listy startowej, prezes Ma?opolskiego Zwi?zku Kolarskiego Marek Kosicki.

Plakat KWK