Spotkanie z arcymistrzem

piÄ…tek, 15 marca 2013 07:59

J.Pochro?Józef Pochro?, pochodz?cy z Biskupic Rad?owskich wielokrotny mistrz Polski, mistrz Europy oraz wicemistrz ?wiata w bryd?u sportowym spotka? si? z mieszka?cami Biskupic w miejscowym domu kultury. Arcymistrz odwiedzi? rodzinne strony 22 lutego.

Na spotkanie z naszym rodakiem przyby?a m?odzie? szkolna, nauczyciele na czele z dyr. El?biet? Mi?, mieszka?cy Biskupic oraz Konrad Rudzi?ski – szef gminnej o?wiaty. Józef Pochro? wzruszony by? spotkaniem, wspomina? lata dzieci?ce i szkolne.

Arcymistrz zwraca? m?odzie?y uwag?, ?e ma dzi? znakomite warunki do rozwijania swoich zdolno?ci, o jakich on tylko móg? pomarzy?. Podkre?la?, ?e bryd? to nie „karciarstwo”, ale dyscyplina sportowa, która znakomicie rozwija umys? i pomaga utrzyma? sprawno??. – Dzi?ki mojej pasji pozna?em wielu wspania?ych i ciekawych ludzi, zwiedzi?em Europ? i ?wiat oraz, co tu ukrywa?, zarobi?em niez?e pieni?dze – opowiada? arcymistrz Pochro?.

Spotkaniu towarzyszy?a prezentacja artystyczna w wykonaniu m?odzie?y szkolnej, pod kierunkiem nauczycielki El?biety Rodak. Przed publiczno?ci? wyst?pi?a te? Karolina Kowal z Woli Rad?owskiej, uczennica ?redniej szko?y muzycznej w Tarnowie. Na zako?czenie bryd?owy arcymistrz zadeklarowa? bezp?atne warsztaty dla m?odzie?y z Biskupic w czasie wakacji. Spotkanie kontynuowane by?o z mieszka?cami w sali spotka? im. Józefa Pad?y.

***

Józef Pochro? urodzi? si? w 1934 roku w Biskupicach Rad?owskich, tu ucz?szcza? do szko?y podstawowej, nauk? kontynuowa? w Gimnazjum Ogólnokszta?c?cym w Rad?owie. Uko?czy? Politechnik? Wroc?awsk?, mieszka do dzi? w Gda?sku. Uczestniczy? w wielu otwartych turniejach mi?dzynarodowych, w niemal wszystkich krajach Europy, wielokrotnie osi?gaj?c bardzo dobre wyniki. Posiada najwy?szy w bryd?u sportowym tytu? arcymistrza mi?dzynarodowego.