"Je?d?? z g?ow?"

poniedziaÅ‚ek, 11 lutego 2013 15:27

Je?d?? z g?ow?

NartyUczniowie klas III Szko?y Podstawowej w Rad?owie uczestnicz? po raz drugi w projekcie "Je?d?? z g?ow?". Ma?opolski projekt nauki jazdy na nartach skierowany jest do uczniów III klas szkó? podstawowych, nie umiej?cych je?dzi? na nartach.

Projekt ma na celu przede wszystkim nabycie przez najm?odszych umiej?tno?ci i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpiecze?stwa m?odych Ma?opolan poprzez edukacj? w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i popraw? kondycji i podniesienie ogólnej sprawno?ci fizycznej uczniów ma?opolskich szkó? podstawowych. Projekt ten zosta? sfinansowany ze ?rodków gminnych jak równie?  ze ?rodków Województwa Ma?opolskiego, który jest inicjatorem projektu. ??czna warto?? projektu to 10040 z?, z czego ?rodki z Województwa Ma?opolskiego to 4580 z?, a ?rodki w?asne gminy 5460 z?. Dla uczniów III klas zorganizowano 6 wyjazdów weekendowych. Grupa pobiera nauk? od profesjonalnych instruktorów nauki jazdy na nartach. Uczniowie naszej szko?y w ramach projektu zapewnione maj? równie? wy?ywienie oraz ciep?y napój, który podawany jest tu? po intensywnych zaj?ciach na stoku. Opiekunem grupy jest Pan Kamil Sobota. Super zabawa i niepowtarzalny klimat podczas jazdy sprzyjaj? atmosferze jaka panuje w grupie ?wicz?cych. Nasza grupa jest bardzo barwna i charakteryzuj? si? du?? energi?, któr? mo?na zobaczy? podczas licznych zabaw które odbywaj? si? na stoku jak równie? okrzyków po zako?czonej je?dzie. Bardzo mi?o równie? sp?dzamy drog? do Siemiechowa gdzie znajduje si? stacja narciarska JURASÓWKA, na której nasi adepci jazdy na nartach pobieraj? pierwsze nauki. Liczne ?piewy oraz zabawy umilaj? podró? oraz bardzo zawi?zuj? wzajemne relacje w grupie. Zaj?cia potrwaj? do 9 marca 2013 roku.