Mie? wyobra?ni? mi?osierdzia

wtorek, 04 grudnia 2012 14:09

Wola Rad?owskaPodsumowanie etapu rejonowego VI edycji: Ma?opolskiego Projektu Mie? wyobra?ni? mi?osierdzia: „Dobroci? rozniecamy iskr? nadziei” –  realizowanego przez m?odzie? Publicznego Gimnazjum w Woli Rad?owskiej od 01.01.2012r. do 30.10.2012r. Uczniowie  Publicznego Gimnazjum w Woli Rad?owskiej znale?li si? w?ród 12 szkó? licealnych i gimnazjalnych z powiatu tarnowskiego, które zosta?y zaproszone do prezentacji dzia?a? z Projektu w Auli Ma?opolskiego Urz?du Wojewódzkiego w Tarnowie.

21 listopada w  czasie uroczystego spotkania, podsumowuj?cego etap rejonowy VI edycji Projektu uczestniczyli równie? dyrektor Zespo?u Szkolno - Przedszkolnego pani Jadwiga Bie?, wiceburmistrz Miasta i Gminy Rad?ów pan Wies?aw Armatys oraz kierownik Szkó? i Przedszkoli pan Konrad Rudzi?ski. Rezultaty swoich dzia?a? zawartych w Projekcie wolontariusze przedstawili w postaci inscenizacji nawi?zuj?cej do ?ycia b?. Karoliny Kózkówny oraz prezentacji multimedialnej. Dzie? wcze?niej w czasie zebrania ogólnego, wyst?p naszej m?odzie?y obejrzeli równie? rodzice i grono pedagogiczne. Podczas uroczysto?ci burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy szkó?  i nauczyciele otrzymali listy gratulacyjne i dyplomy, a wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami.

Szkolny Projekt: „Dobroci? rozniecamy iskr? nadziei” by? realizowany przez 20 uczniów. Opiek? nad m?odzie?? sprawowa?: pan Andrzej Kosman. Honorowy Patronat nad Projektem po raz drugi obj?? burmistrz Miasta i Gminy Rad?ów pan Zbigniew M?czka. Realizatorzy Projektu pomagali osobom biednym i samotnym, pami?tali  o chorych i niepe?nosprawnych dzieciach. Swoje wsparcie  kierowali tak?e do ubogich ludzi w Afryce. Poprzez takie dzia?ania m?odzie? nie tylko nios?a pomoc potrzebuj?cym, ale równie? uwra?liwia?a spo?eczno?? szkoln? i lokaln? na potrzeby innych, twórczo zagospodarowa?a swój wolny czas i wzmocni?a poczucie w?asnej warto?ci.

Spo?eczno?? szkolna realizowa?a Ma?opolski Projekt: „ Mie? wyobra?ni? mi?osierdzia” po raz czwarty. W  poprzedniej edycji  otrzymali?my tytu? Laureata i zostali?my zaproszeni do Filharmonii Krakowskiej.