A gdy wolno?ci przyszed? czas... - fina?

sobota, 01 grudnia 2012 12:24

A gdy wolno?ci przyszed? czas ...

W tegorocznej edycji Przegl?du o laury  walczy?o 10 zespo?ów artystycznych ze szkó? ponadgimnazjalnych,  gimnazjów oraz  szkó? podstawowych z terenu Powiatu Tarnowskiego i Brzeskiego oraz  miasta Tarnowa.

W go?cinnej rad?owskiej szkole m?odzi ludzie dawali wyraz swym talentom i umiej?tno?ciom artystycznym, a przede wszystkim ocalili od zapomnienia programy o tematyce niepodleg?o?ciowej przygotowywane corocznie w szko?ach. Programy artystyczne ocenia?o jury pod przewodnictwem: Ryszarda ??d?o – Dyrektora  Wydzia?u i Kultury  Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Ponadto w sk?ad komisji oceniaj?cej weszli: pu?kownik Zbigniew Rado? –   rotmistrz kawalerii, dowódca Tarnowskiego Oddzia?u im. 5. Pu?ku Strzelców Konnych, cz?onek Tarnowskiego Oddzia?u Polskiego Towarzystwa Historycznego, pani El?bieta Wi?niewska-Wo?niczka – emerytowany nauczyciel polonista, pan Zbigniew Marcinkowski – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rad?owie, pan Kazimierz D?alak - artysta plastyk.

Jurorzy oceniali poziom recytacji i interpretacji tekstów, wyrazisto?? przes?ania programu, zgodno?? scenariusza z ide? Przegl?du, opraw? muzyczn? i plastyczn? prezentacji, zaanga?owanie sceniczne wykonawców.

W ostatnim dniu Przegl?du odby? si? Koncert Laureatów, w czasie którego og?oszono wyniki i zaprezentowali si? wyró?nieni uczniowie.

Kategoria szko?y ponadgimnazjalne:

- I miejsce Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Ko?ciuszki w Rad?owie

- II miejsce Liceum Ogólnokszta?c?cego im. Miko?aja Kopernika   w Tuchowie

- III  miejsce V Liceum Ogólnokszta?c?ce im. Janusza Korczaka w Tarnowie

Kategoria gimnazja:

- I miejsce Gimnazjum w Ple?nej im Bohaterów Bitwy pod ?owczówkiem

- II miejsce Publiczne Gimnazjum nr 1 im Królowej Jadwigi w Brzesku  i  Publiczne Gimnazjum im  Jana Deszcza w   Miechowicach  Wielkich

Kategoria szko?y podstawowe:

- I miejsce   -------------

- II miejsce  Szko?a  Podstawowa im. Bohaterów Wrze?nia 1939 r. w Zespole Szkó? w Rad?owie

- III miejsce  Szko?y Podstawowa  im. 100 –lecia Ruchu  Ludowego w  Wierzchos?awicach

Relacja z pierwszego dnia przegl?du programów artystycznych - tarnowska.tv