czwartek, 15 listopada 2012 10:55

Rad?ówW dniu 10.11.2012 r. dru?yna ?aczków pod opiek? Trenera Marka Kowalika uczestniczy?a w swoim pierwszym turnieju halowym w D?browie Tarnowskiej. By? to Turniej o Puchar Burmistrza Gminy D?browa Tarnowska z okazji Dnia Niepodleg?o?ci. Uczestniczy?o w nim 6 dru?yn, poza gospodarzami oraz nami by?y dru?yny z Wojnicza, TAP Tarnów, AP Brzesko oraz BTS Brzesko.

Nasi ch?opcy zacz?li troszk? niemrawo, poniewa? pierwszy raz grali na pe?nowymiarowej hali i wyszli bardzo wystraszeni. Niestety sko?czy?o si? to ?le dla naszej dru?yny, bo przegrali ten mecz 1:0. W drugim meczu po s?owach otuchy ch?opcy wzi?li si? do grania i po dwóch bramkach Karola Jonaka pokonali przeciwników z Wojnicza. W trzecim pojedynku mieli za przeciwników TAP Tarnów, mecz  obfitowa? w wiele sytuacji, ale ani jedni ani drudzy nie strzelili ?adnej bramki i mecz sko?czy? si? zas?u?onym remisem 0:0. W nast?pnym meczu spotkali si? z niepokonanymi jak dot?d gospodarzami. Ch?opcy od pocz?tku wyszli na przeciwników bardzo wysoko i po zagraniu r?k? w polu karnym przeciwników pewnym strza?em z rzutu karnego Karola Jonaka wyszli na prowadzenie 1:0. Po niespe?na dwóch minutach rzut z autu wykonywa? Krystian Kaczocha i po przypadkowym odbiciu przez przeciwnika pi?ka wpad?a do bramki na 2:0 dla Rad?ovii. Bramka na 3:0 pad?a po przepi?knej g?ówce Karola Jonaka w samo okienko bramki D?brovii, pi?k? ?wietnie z rzutu ro?nego dogra? mu  Krystian Kaczocha. Po tej bramce ?aczki Rad?ovii postanowi?y broni? wyniku co doprowadzi?o troch? do nerwów w ko?cówce spotkania gdzie ch?opcy z D?brovii strzelili 2 bramki, lecz na wi?cej zabrak?o im czasu. W ostatnim pojedynku ?aczki Rad?ovii zmierzy?y si? z BTS-em Brzesko. Mecz zako?czy? si? bezbramkowym remisem, a w tym meczu trener da? pogra? ch?opcom, którzy troszk? mniej czasu grali na parkiecie tak, aby ka?dy z ch?opców móg? zagra? w podstawowym sk?adzie.

Dzi?ki osi?gni?tym wynikom ch?opcy zaj?li wysokie drugie miejsce za co dostali pami?tkowy dyplom oraz puchar, a ch?opcy pami?tkowe medale.

Sk?adamy tutaj podzi?kowania rodzicom ch?opców, którzy pojechali z dru?yn? w?asnym autami, a przy okazji dzielnie ich dopinguj?c oraz dru?ynie TAP Tarnów, która u?ycza?a nam swoich bramkarzy podczas turnieju, poniewa? w tej grupie dru?yna ?aczków Rad?ovii jeszcze nie posiada bramkarza.

Grupa ?aczków Rad?ovii Rad?ów sk?ada si? z ch?opców z rocznika 2004 i m?odszych, sk?ad w jakim wyst?pili ch?opcy na Turnieju to (w nawiasie wiek ch?opców):

Karol Jonak (8lat  kapitan dru?yny ), Jonak Pawe? (5), Grabka Arkadiusz (7), Bro?ek Miko?aj (8), Szary Dominik (6), Kaczocha Krystian (8), Kapera Jan (6), Cicho?ski Jakub (8), Czeka?ski Kamil (8), Kordela Jakub (7), Kluza Kacper (7), Kierownik dru?yny: Pita? Hubert, Trener: Kowalik Marek

Tabela ko?cowa Turnieju:

1. D?brovia        5  12
  2. Rad?ovia         5   8
  3. Wojnicz          5   7
  4. BTS Brzesko   5  7
  5. TAP Tarnów   6  6
  6. AP Brzesko     6  1

Wyniki:

D?brovia – Wojnicz  2:0

Rad?ovia – BTS Brzesko  0:1