B?. Jan Pawe? II - pami?tamy

czwartek, 25 października 2012 11:02

Zabawa22 pa?dziernika dzieci, m?odzie? oraz nauczyciele, wychowawcy i rodzice wraz z katechet? ks. Marcinem Minorczykiem z Zabawy uczestniczyli w Uroczystej Mszy ?w. w liturgiczne wspomnienie b?. Jana Paw?a II w Centrum Jana Paw?a II w Krakowie. Mszy ?w. przewodniczy? bp Jan Szkodo? – biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. W homilii bp Jan przypomnia? dzieciom i m?odzie?y najwa?niejsze wydarzenia z ?ycia b?. Jana Paw?a II i ukaza? wzór do na?ladowania tak?e dla najm?odszych.
B?. Jan Pawe? II to patron Zespo?u Szkó?  w Zabawie. W tym dniu pragn?li?my by? tam gdzie jest on „fizycznie” obecny - w znaku relikwii krwi – podkre?la ks. Marcin Minorczyk pomys?odawca pielgrzymki do Krakowa.
Taka forma uczczenia patrona szko?y bardzo mocno zapad?a wszystkim w pami?ci i jest doskona?? okazj? ukazywania w inny sposób b?. Jana Paw?a II. W kolejnych latach pragniemy modli? si? w innych miejscach – a jest ich przecie? bardzo du?o –zwi?zanych z Janem Paw?em II.