Sportowa Gmina

stat4u

PDF Drukuj Email
   poniedziaÅ‚ek, 08 października 2012 07:46

RadloviaDru?yna seniorów Rad?ovii Rad?ów w nowym sezonie zmieni?a swoje oblicze. Po ubieg?ym nieudanym sezonie dru?yna zosta?a przej?ta przez graj?cego Trenera Tomasza Juszczyka, a wraz z nim do klubu zosta? sprowadzony bardzo do?wiadczony zawodnik Artur Wst?pnik. Kadr? dru?yny wzmocni? jeszcze wracaj?cy do zespo?u nasz wychowanek Miros?aw Malik, reszt? stanowi? zawodnicy graj?cy w tamtym sezonie w pierwszym zespole.

Dru?yna zacz??a sezon od wyjazdu do beniaminka z D?brówek Bre?skich, mecz zako?czy? si? bezbramkowym remisem lecz byli?my dominuj?cym zespo?em w tym meczu. Szwankowa?o tego dnia ostatnie podanie w?ród naszych zawodników. W nast?pnym meczu spotkali?my si? z dru?yn? Konar i po pocz?tkowym nie ?adzie na boisku doszli?my do wi?kszej dominacji i po bramkach Patulskiego  Marcina,  Grabki Przemys?awa oraz Juszczyka Tomasza wygrali?my ten mecz 3 - 0. Nast?pny przeciwnik mia? zweryfikowa? w jakiej formie jest dru?yna. Zespó? rezerw z D?brovii postawi? nam twardsze warunki ni? poprzedni przeciwnicy, jednak gdyby nie to, ?e zespó? w obronie nie mia? swojego dnia mecz by si? zako?czy? naszym zwyci?stwem, a tak to pozosta?o cieszy? si? z remisu po bramkach Marka Kowalika i Piotrka Kijaka. W 4 kolejce pojechali?my do zespo?u z Brzezówki. Zespó? ten nam nie le?a? w poprzednim sezonie, gdy? dwa razy nas pokonali, w dodatku dzie? wcze?niej ?lub bra? jeden z zawodników naszej dru?yny wi?c obawy co do wyniku mog?y zaistnie?. Zespó? jednak mia? ?wiadomo?? ?e z takim przeciwnikiem jednak trzeba wygrywa? i tak tez uczyni? i po dwóch  bramkach Dominika G?sawskiego i jednej  Rafa?a Kijaka wygra? to spotkanie 3 do zera. W pi?tej kolejce dosz?o do d?ugo wyczekiwanych derbów naszej gminy pomi?dzy naszym Zespo?em a Dru?yn? z Woli Rad?owskiej. W pierwszej po?owie na boisku przewag? osi?gn??a nasza Dru?yna, ca?y czas dominuj?c nad zespo?em z Woli Rad?owskiej, jednak szwankowa?a tego dnia skuteczno?? i do przerwy nasi zawodnicy zeszli tylko z jedno bramkowym prowadzeniem po dok?adnej wrzutce Artura Wst?pnika formalno?ci g?ow? dope?ni? nauczyciel pracuj?cy w szkole w ……..Woli Rad?owskiej jednak zwi?zany i to do?? mocno z naszym Klubem Marek Kowalik. Po przerwie zawodnicy Rad?ovii zadowoleni z takiego wyniku postanowili go broni? czekaj?c na skuteczne skontrowanie przeciwnika. Okazje mieli, Przemys?aw Grabka, któremu niewiele brak?o, a spo?ytkowa?by dobre do?rodkowanie, oraz Micha? Marcinkowski. Pomimo usilnych stara? ch?opców z Woli Rad?owskiej to nie uda?o im si? zmieni? wyniku i do wiosny zawodnicy Rad?ovii mog? spa? spokojnie je?eli chodzi o prymat w naszej gminie. W szóstej kolejce udali?my si? do rywali z s?siedniej gminy Wietrzychowic. Po pierwszej strzelonej bramce przez Wojtka Kute wydawa?o si?, ?e mecz ju? si? u?o?y? dla nas, jednak jedna z kontr dru?yny Wietrzychowic da?a im nadziej? na ugranie korzystnego wyniku w tym meczu, jednak po przerwie i ostrej reprymendzie Trenera, Dru?yna wzi??a si? w gar?? i po dwóch bramkach Dominika G?sawskiego oraz jednej Artura Wst?pnika mecz wygra?a 4 do 1. Nast?pna kolejka przynios?a nam mecz z Uni? Niedomice. Zawsze to by? ci??ki przeciwnik i tak by?o tym razem i to oni zacz?li dobrze mecz bo po b??dzie naszej dru?yny wyszli na prowadzenie 1 do 0. Jednak i ich defensywa nie ustrzeg?a si? b??du i niewiele pó?niej Artur Wst?pnik wykorzysta? prezent w postaci podania od bramkarza dru?yny przeciwnej i plasowanym strza?em ko?o s?upka da? Dru?ynie remis. W drugie po?owie wci?? trwa?a walka, by?y sytuacje z jednej jak i z drugiej strony i gdy wydawa?o si?, ?e mecz zako?czy si? remisem fantastycznym strza?em popisa? si? Piotrek Kijak. Z odleg?o?ci oko?o 35 metrów spod linii bocznej przyjmuj?c pi?k? z wrzutu z autu w pó? obrocie uderzy? przepi?knie po d?ugim s?upku bramki przeciwnika lobuj?c przy tym bramkarza da? Dru?ynie cenne zwyci?stwo 2 do 1. W ósmej kolejce udali?my si? na nast?pny mecz z Uni?, ale tym razem Gorzyce i gdyby nie jeden zawodnik tamtejszej dru?yny mecz potoczy?by si? g?adko, a tak to musieli?my si? sporo nam?czy? by ten mecz wygra? lecz po dwóch bramkach Artura Wst?pnika oraz po jednej Rafa?a Kijaka oraz Dominika G?sawskiego wygrali?my ten mecz 4:2. Dziewi?ta kolejka przynios?a nam potyczk? z zespo?em z Gr?d. By? to bodaj?e nasz najs?abszy pojedynek. Do przerwy wynik by? tylko 1 do 0 dla naszego zespo?u po bramce Rafa?a Kijaka, asysta tutaj popisa? si? nasz bramkarz Mi?osz Wadas dalekim wykopem z rzutu od bramki u?atwi? zadanie naszemu napastnikowi który w sytuacji sam na sam nie pomyli? si? tym razem. Zespó? z Gr?d by? to chyba najs?abszy przeciwnik w tej rundzie lecz jak si? lekcewa?y przeciwnika to skutki mog? by? op?akane. W przerwie musia?o by?  gor?co w szatni Rad?ovii i to chyba da?o efekt, bo w drugie po?owie dru?yna wysz?a z innym nastawieniem i po bramkach Marka Kowalika, Dominika G?sawskiego oraz Artura Wst?pnika wysz?a na prowadzenie 4 do 0 i tylko rozlu?nienie w?ród zawodników sprawi?o, ?e dru?yna go?ci pokusi?a si? o honorowe trafienie.