Czytanki pa?dziernikowe

Å›roda, 03 października 2012 09:12

KKCóra tarnowskiej ziemi – b?ogos?awiona Karolina Kózkówna. Rozwa?ania na nabo?e?stwa pa?dziernikowe, to tytu? najnowszej ksi??ki autorstwa Józefa Trytka, cenionego autora wielu publikacji zwi?zanych nie tylko z kultem b?. Karoliny. Ksi??ka zawiera trzydzie?ci jeden czytanek, które b?d? rozwa?ane w ko?cio?ach w pa?dzierniku - jest rzecz? niezwykle rzadk?, by powierzono tego typu opracowanie autorowi ?wieckiemu. Czytanki ukazuj? t?o spo?eczne okresu, w którym wzrasta?a Karolina, a? po czasy wspó?czesnego kultu. Ich tre?ci przeplatane s? wersami poezji, cytatami i odno?nikami do wielu publikacji autorów regionalnych. Ujmuj?ce znajomo?ci? tematu i bardzo subiektywne opracowanie, autor przekaza? do zbiorów wszystkich bibliotek publicznych gminy Rad?ów. Bardzo polecamy ponad stustronicow? ksi??k?, pod ka?dym wzgl?dem interesuj?c? i pi?kn?.