Biblioteki. Ksi??ki. Czytelnictwo

czwartek, 27 stycznia 2011 14:37

Trudno dzi? wyobrazi? sobie ?wiat bez ksi??ek. Ksi??ka to rze?biarz ludzkiej osobowo?ci towarzysz?cy cz?owiekowi przez ca?e ?ycie. Uwra?liwia, odpr??a, powoduje, ?e cz?owiek jest istot? lepsz?. Od zarania dziejów cz?owieka, ma olbrzymi wp?yw na post?p cywilizacyjny i rozwój humanistyczny. Ksi??ka pozwala te? spojrze? na ?wiat z innej perspektywy, rozwija wyobra?ni?.

Pracownicy biblioteki zawsze staraj? si? nie tylko zaspokoi? potrzeby i oczekiwania czytelników, ale tak?e wskaza? im i poleci? dzie?a ambitne, pozostawiaj?ce trwa?y ?lad. M?odzi ludzie oprócz lektur, si?gaj? po powie?ci obyczajowe, przygodowe i coraz cz??ciej po ksi??ki fantasy. Cieszy równie? zainteresowanie publikacjami popularnonaukowymi z zakresu psychologii, filozofii czy religioznawstwa, a tak?e biografiami, maksymami s?awnych ludzi, a nawet królow? literatury – poezj?.

Andrzej Grabowski

Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim w Szkole Podstawowej w Niwce

Niezwykli czytelnicy roku 2010

GBP Rad?ów. Dzieci: Magiera Julia (Tarnów), Bigaj Kamila (Rad?ów), Bro?ek Miko?aj (Glów), Konieczny Dawid (Niwka), Piekarz Klaudia (Rad?ów), Polak Wiktoria (Rad?ów), Urbanek Micha? (Rad?ów). M?odzie?: Patulska Karolina (Brze?nica), Plebanek Krzysztof (Rad?ów), Pochro? Joanna (Rad?ów), Podraza Aleksandra (Rad?ów). Doro?li: Bielawa Lidia (Rad?ów), Dulian Gustaw (Rad?ów), Fidowicz Bogus?awa (Rad?ów), Gubernat Barbara (??ka Siedlecka), Mi?tak Danuta (Rad?ów).

Biskupice Rad?owskie. Tracz Weronika, Klaudia Nasiadka, Karolina Rad?owska, Wanda Szwiec. W wieku przedszkolnym wspania?y, czytelniczy klimat stwarzaj? swym dzieciom rodzice: Eweliny i Iwony Nowak oraz Gabrysi i Dominika, równie? Nowakowie.

Marcinkowice. Micha? Nowak, Julia Kruk, Natalia Merchut, Iwona Kryca. Znakomicie dba   o potrzeby czytelnicze swego synka Bartosza - Iwona Mielniczuk.

Wszystkim m?odym czytelnikom serdecznie gratulujemy niezwyk?ej przyja?ni z ksi??k?. W my?l motta: „Nie ma w ?yciu nic wspanialszego ni? mie? czas na czytanie ksi??ek”, ?yczymy du?o tego czasu i dalszej wspania?ej lektury, bo „czytanie to nasze dalsze, nie sko?czone klasy, to nasz uniwersytet, to okno na ?wiat szeroki...”