Å›roda, 12 wrzeÅ›nia 2012 09:35

derby

Rad?ovia Rad?ów - LUKS Wola Rad?owska 1 - 0

Wola Rad?owska: Krawczyk - M. ?azarz, Tracz, Schauer - Baranowski, Pi?ta, Nalepka, D. Bie? (`75 Baca) - Kuczek, Smole?, Nasiadka

Derbowe spotkanie w Niedomicach pomi?dzy Rad?ovi? Rad?ów, a LUKS Wol? Rad?owsk? z pewno?ci? przejdzie do historii. By?o to bowiem pierwsze spotkanie tych dru?yn w meczu o ligowe punkty. Przed meczem wi?cej szans dawano do?wiadczonym graczom z Rad?owa, lecz ich s?siedzi zza miedzy nie zamierzali odstawia? nogi, licz?c na zdobycz punktow?. Licznie przybyli kibice ogl?dali dobre, zaci?te spotkanie, gdzie nie brakowa?o woli walki i zaanga?owania. Pierwsza ods?ona nale?a?a do gospodarzy, którzy od pierwszych minut chcieli panowa? na murawie. Swoj? przewag? udokumentowali golem Marka Kowalika, który g?ow? skierowa? pi?k? do siatki. Jednak by?a to jedna z nielicznych okazji do zdobycia bramki, poniewa? pozosta?e ataki zazwyczaj ko?czy?y si? na szczelnej defensywie Woli Rad?owskiej. W przerwie tego pojedynku, graj?cy trener Marek Nalepka jeszcze bardziej zmotywowa? swoich podopiecznych, daj?c wyra?ny sygna? do tego, ?e mo?na ?mia?o to spotkanie wygra?. Efektem tego by?o przej?cie inicjatywy przez beniaminka, a to zaprocentowa?o stworzeniem dogodnych sytuacji do zdobycia goli. Jednak ani ?ukasz Nasiadka w sytuacji sam na sam, ani dwukrotnie mocne strza?y Szymona Kuczka z rzutów wolnych, ani te? Mateusz Baca i Tomasz Pi?ta w ko?cówce meczu nie zdo?ali skutecznie zako?czy? akcji. Rad?ovia odpowiedzia?a jedynie trzema niecelnymi strza?ami z rzutów wolnych, ale na tyle skutecznie i szcz??liwie si? broni?a, ?e trzy punkty zosta?y w Rad?owie. Beniaminek z Woli Rad?owskiej przegra?, ale na pewno z honorem. Kibice za? wspólnie prze?ywali to wa?ne sportowe wydarzenie ziemi rad?owskiej, a przed meczem powodzenia obu dru?ynom ?yczy? burmistrz miasta Zbigniew M?czka.

inf. Józef Szwiec