Szkolenie z zakresu j. angielskiego dofinansowane w 80% przez EFS pod tytulem "W mojej firmie jestem tez tlumaczem"

czwartek, 27 stycznia 2011 13:18

Kapita? LudzkiyellowEFS

Yellow Centrum J?zyków Obcych Sp. z o.o. zaprasza do udzia?u w szkoleniach wspó?finansowanych przez Uni? Europejsk? w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego.

Projekt z poddzia?ania 8.1.1 POKL „W mojej firmie jestem te? t?umaczem…” jest skierowany do ma?opolskich mikro- i ma?ych przedsi?biorców oraz ich pracowników, a jego celem jest uzyskanie kwalifikacji t?umacza pary j?zyków: polski-angielski. Projekt zak?ada przeszkolenie grupy 30 osób w zakresie t?umacze? i przek?adów z- i na j?zyk angielski, szczególnie pod k?tem wykonywania t?umacze? na potrzeby w?asnej firmy.

Projekt jest skierowany do osób w?adaj?cych j?zykiem angielskim na poziomie min. B-2* wg Europejeskiego Systemu Opisu Kszta?cenia J?zykowego. O kolejno?ci zapisów zadecyduje wynik egzaminu kwalifikacyjnego.
*Aby zorientowa? si?, czy Pa?stwa poziom ogólnej znajomo?ci j. angielskiego jest wystarczaj?cy do udzia?u w projekcie, sugerujemy samodzielne rozwi?zanie krótkiego testu na naszej stronie internetowej www.szkoleniakrakow.eu. Osoby aplikuj?ce do udzia?u w projekcie powinny uzyska? min. 35 punktów na 40 mo?liwych; test ma charakter informacyjny i nie jest cz??ci? egzaminu.

Zapisy rozpocz??y si?!
Osoby zainteresowane udzia?em w projekcie proszone s? o wype?nienie formularza zg?oszeniowego na naszej stronie internetowej oraz dostarczenie do biura projektu wymaganych dokumentów.

Egzamin kwalifikacyjny z j. angielskiego zostanie przeprowadzony w dniach: 28-30.01.2011 przy ul. Zwierzynieckiej 29 w Krakowie i b?dzie sk?ada? si? z cz??ci pisemnej oraz ustnej. O kolejno?ci zapisów zadecyduje wynik egzaminu.

W zwi?zku z wyst?puj?c? w projekcie pomoc? publiczn?, uczestnicy b?d? zobowi?zani do wniesienia wk?adu w?asnego w wysoko?ci 20% warto?ci szkole?, tj.: 950,46 z? / osoba.

Szkolenie obejmuje 180 godzin wyk?adów i ?wicze? j?zykowych prowadzonych jako sesje weekendowe w terminie: luty-wrzesie? 2011. W ramach projektu przewidziano ponadto kurs szybkiego czytania i zapami?tywania (16 godzin); szkolenia stacjonarne b?d? uzupe?nione modu?ami e-learning.

Zakres tematyczny to m. in.:
(1) Teoria przek?adu. Techniki i strategie przek?adu
(2) Obs?uga korespondencji w j?zyku angielskim; t?umaczenie bie??cej korespondencji firmowej
(3) T?umaczenie tekstów ekonomicznych. Typowe teksty Business English
(3) T?umaczenie typowych dokumentów finansowych.
(4) Przyk?ady umów handlowych. Podstawy t?umacze? tekstów prawnych.
(5) Gramatyka i stylistyka j?zyka polskiego
(7) Wst?p do metodologii t?umacze? ustnych.
(8) Praktyczna obs?uga programów typu CAT (Computer Aided Translation)
(9) Bezwzrokowe pisanie na klawiaturze.

Zapraszamy na stron? internetow? projektu www.szkoleniakrakow.eu.
Biuro Projektu w Krakowie jest do Pa?stwa dyspozycji w dni powszednie w godz. 9.00-17.00

Yellow Centrum J?zyków Obcych Sp. z o.o.
Oddzia? Kraków, Biuro Projektu „W mojej firmie jestem te? t?umaczem…”
ul. Zwierzyniecka 29
tel.: +48 (12) 357 21 55