73 rocznica bitwy pod Pszczyn?

Å›roda, 05 wrzeÅ›nia 2012 07:37

pszczyna

Ju? po raz kolejny przedstawiciele w?adz samorz?dowych Miasta i Gminy Rad?ów oraz rad?owskiej Szko?y Podstawowej im. Bohaterów Wrze?nia 1939r. wzi?li udzia? w rocznicy boju granicznego pod Pszczyn?. Obchody rozpocz??y si? uroczyst? Msz? ?w., po której zebrani udali si? na cmentarz wojenny „Pod Trzema D?bami”, gdzie odby?a si? oficjalna cz??? uroczysto?ci.
Przyby?ych go?ci przywitali starosta pszczy?ski oraz burmistrz Pszczyny. Wiceburmistrz miasta Rad?ów Pan Wies?aw Armatys odczyta? list od starosty tarnowskiego i zaprosi? wszystkich zebranych na uroczysto?ci upami?tniaj?ce bitw? rad?owsk?, które odb?d? si? 8 – 9 wrze?nia bie??cego roku.

Na zako?czenie uroczysto?ci w miejscu, gdzie pochowano 205 ?o?nierzy Wojska Polskiego, przedstawiciele mieszka?ców naszej gminy – Pan Wies?aw Armatys, Pan Konrad Rudzi?ski, Pan Tadeusz Sroka, Pani Alicja Pad?o, której ojciec zgin?? pod Pszczyn? oraz Pan Piotr Malec z reprezentacj? uczniów z?o?yli pami?tkowe wie?ce.
W drodze powrotnej z?o?ono wie?ce i zapalono znicze na cmentarzu w Brzeszczu, na którym pochowano tak?e ?o?nierzy z 16 pp im. Ziemi Tarnowskiej.