Wola Rad?owska wygrywa w A-klasie

wtorek, 04 wrzeÅ›nia 2012 12:28

Wola Rad?owska - Unia Gorzyce 3 - 2

Bramki: 2 x ?ukasz Nasiadka, Szymon Kuczek (karny)

Wola Rad?owska: Krawczyk - M. ?azarz (Baca), Tracz, Schauer - D. Bie? (K. Bie?), Pi?ta, Nalepka, M. Rudzi?ski (Baranowski) - Kuczek, Smole? (R. ?azarz), Nasiadka

Po awansie do A-klasy pi?karze LUKS Woli Rad?owskiej doczekali si? historycznego, bo pierwszego zwyci?stwa. Pocz?tkowe minuty spotkania z do?wiadczon? dru?yn? Unii Gorzyce przebiega?y pod dyktando go?ci, kiedy to oddali pierwszy gro?ny strza?. Ta sytuacja wkrótce jednak uleg?a zmianie i po szybkim kontrataku Pi?ty w sytuacji sam na sam znalaz? si? Nasiadka i ?adnym strza?em pod poprzeczk? otworzy? wynik spotkania.

Rado?? miejscowych nie trwa?a d?ugo, gdy? po bardzo dobrze rozegranym rzucie wolnym pad?a wyrównuj?ca bramka. Sta?e fragmenty gry by?y mocn? stron? graczy z Gorzyc i raz po raz niepokoili bramkarza gospodarzy, który jednak tego dnia by? ?wietnie dysponowany. Dalsze losy spotkania by?y ju? bardzo wyrównane, a gra toczy?a si? g?ównie w ?rodku pola. Pod koniec pierwszej po?owy w doskona?ej sytuacji znalaz? si? Mateusz Rudzi?ski, lecz bramkarz Unii Gorzyce powstrzyma? go w nieprzepisowy sposób powoduj?c u napastnika uraz policzka i kolana. Incydent by? na tyle gro?ny, ?e musia?o interweniowa? pogotowie ratunkowe. Efektem tego starcia by? rzut karny, a pewnym egzekutorem okaza? si? Szymon Kuczek wyprowadzaj?c gospodarzy po raz drugi na prowadzenie. S?dzia prowadz?cy ten pojedynek zamierza? ju? po raz ostatni w tej cz??ci u?y? gwizdka, kiedy to b??d pope?ni? Tomasz Pi?ta, w wyniku czego przed szans? stan??a dru?yna go?ci wykonuj?c rzut wolny. Do?wiadczony Krzysztof Bugajski wyskoczy? najwy?ej do pi?ki i doprowadzi? do remisu. Po zmianie stron go?cie znacznie cz??ciej operowali futbolówk?, ale to dru?yna z Woli Rad?owskiej stwarza?a sobie dogodniejsze okazje do zdobycia gola. Najlepsze szanse mia? Krzysztof Smole?, lecz nie mia? tego dnia dobrze nastawionego celownika, co te? mog?o si? zem?ci?, ale rywale tak?e nie mieli szcz??cia. Decyduj?ca akcja meczu przeprowadzona by?a w 82 minucie, kiedy to Szymon Kuczek ?wietnym podaniem uruchomi? ?ukasza Nasiadk?, a ten nie zmarnowa? okazji i po raz drugi umie?ci? pi?k? w siatce, zapewniaj?c zwyci?stwo swojej dru?ynie. Po meczu la?y si? szampany, a kibice szaleli z rado?ci.

Marek Nalepka - Trener