wtorek, 04 wrzeÅ›nia 2012 06:53

dozwoj

2 wrze?nia br. odby?y si? Do?ynki Ma?opolskie w malowniczo po?o?onej miejscowo?ci - Por?bka Uszewska, Gmina D?bno.

Msz? ?wi?t? Dzi?kczynn? za zbiory celebrowa? ordynariusz diecezji tarnowskiej biskup Andrzej Je?, która zosta?a odprawiona w Grocie Naj?wi?tszej Marii Panny z Lourdes.

Marsza?ek Województwa Ma?opolskiego Pan Marek Sowa dzi?kowa? rolnikom za ich codzienny trud i ci??k? prac?.

Gmin? Rad?ów reprezentowa?a grupa wie?cowa z Klubu Seniora w Rad?owie - Laureatki Gminnego Konkursu Wie?ca Do?ynkowego. Panie zaprezentowa?y wieniec wykonany technik? tradycyjn?, który podczas ma?opolskiego konkursu wie?ca do?ynkowego zaj?? pierwsze miejsce, zdobywaj?c nominacje  na konkurs "Naj?adniejszy wieniec do?ynkowy" o Nagrod? Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, reprezentuj?c województwo ma?opolskie. Rad?owski wieniec zosta? uznany za najpi?kniejszy pokonuj?c 23 reprezentacje gmin i powiatów województwa ma?opolskiego.

Serdecznie gratulujemy!

Prezentacja wie?ca podczas Do?ynek w Spale 15 - 16 wrze?nia br. przyczyni si? do promocji województwa ma?opolskiego oraz Gminy Rad?ów na skal? ogólnokrajow?.

Dzi?kujemy Paniom z Klubu Seniora za trud w?o?ony w wicie wie?ca i ?yczymy dalszych sukcesów.

XIV Do?ynki Województwa Ma?opolskiego. Por?bka Uszewska - www.tarnowskieinfo.pl

Do?ynki Wojewódzkie w Por?bce Uszewskiej - www.tarnowska.tv