Do?ynki Gminne 2012 - Wie?ce sk?pane w s?o?cu

poniedziaÅ‚ek, 20 sierpnia 2012 10:52

DozynkiTegoroczne do?ynki gminne odby?y si? w go?cinnym so?ectwie Przybys?awice. Barwne grupy wie?cowe przyby?y tu na przystrojonych furmankach, by w miejscowej ?wi?tyni dzi?kowa? Bogu za dobre plony. Nast?pnie korowód do?ynkowy, z w?odarzami gminy i zaproszonymi go??mi, uda? si? na plac przyszkolny, gdzie po?ród góruj?cych w s?o?cu do?ynkowych wie?cach, prezentowa?y si? zespo?y artystyczne i grupy wie?cowe. Rozstrzygni?to te? konkurs na gminny wieniec do?ynkowy, ogród i balkon przydomowy oraz potraw? regionaln?. Wyró?niono rolników i podzi?kowano so?tysom za twórcz? wspó?prac?. Atrakcj? artystyczn? do?ynek by? wyst?p zespo?u „Juzyna” z Zawoi oraz wystawa „staroci” Adama Tomczyka i prezentacja fotograficzna Kingi Pochro?. Dzieci bawi?y si? w specjalnie przygotowanej „strefie malucha”, a wieczorem doro?li na zabawie tanecznej pod gwiazdami.

- Dzi?kuj? grupom wie?cowym za misterne dzie?a, które nas wyró?niaj? na mapie Ma?opolski, so?tysom, organizatorom i wszystkim mieszka?com, którzy przyczynili si? do uatrakcyjnienia gminnego ?wi?ta rolników. Jestem pod wra?eniem tej pi?knej, naszej tradycji, któr? nale?y kultywowa? i przekazywa? nast?pnym pokoleniom. Szcz??? Wam Bo?e, Zbigniew M?czka – burmistrz Rad?owa.

Konkurs na „Wieniec do?ynkowy”

I miejsce, ex aequo: Brze?nica, Rad?ów (nagroda 500 z?otych)
II miejsce, ex aequo: Glów, Wa?-Ruda (400 z?)
III miejsc, ex aequo: Marcinkowice, Wola Rad?owska (350 z?)

- Wyró?nienie dla Grupy ?piewaczej z Woli Rad?owskiej za ?piew a’capella oraz, zwi?zany z ludow? tradycj?, poprawny ubiór (100 z?)

Wieniec z so?ectwa Brze?nica we?mie udzia? w do?ynkach powiatowych w Rzepienniku Strzy?ewskim 26 sierpnia 2012 r., a rad?owski b?dzie reprezentowa? nasz? gmin? podczas do?ynek ma?opolskich, które odb?d? si? 2 wrze?nia w Por?bce Uszewskiej

Konkurs „Potrawa regionalna”

„Kluski kud?ate” - ??ka Siedlecka (nagroda 300 z?)

Konkurs na „Najpi?kniejszy ogród i balkon przydomowy”

Najpi?kniejsze ogrody:
I miejsce: Ma?gorzata i Andrzej Dyszkantowie z Zabawy