niedziela, 05 sierpnia 2012 11:42

ZS ZabawaW dniach od 02 do 07 lipca 2012r. uczniowie ZS w Zabawie wzi?li udzia? w szkolnej wycieczce do W?och, zwiedzaj?c : Wenecj?, Rzym, Watykan, Asy? i Piz?. Uczniowie zap?acili tylko jedn? trzeci? kosztów wycieczki. Pozosta?? cz??? dofinansowa? burmistrz Pan Z. M?czka oraz szko?a, która w tym celu pozyska?a sponsorów. W Wenecji czeka?o na wycieczkowiczów wiele atrakcji: rejs  tramwajem wodnym  do Placu ?w. Marka, zwiedzanie Bazyliki  ?w. Marka, Pa?acu Do?ów, mostu westchnie?, po po?udniu  pla?owanie nad Adriatykiem. Oprócz niezapomnianego Rzymu, gdzie zwiedzili m.in.: Forum Romanum, Koloseum, Panteon, Fontann? di Trewi, Plac Hiszpa?ski, Bazylik? ?w. Jana na Lateranie, wzrusze? dostarczy? pobyt w Bazylice ?w. Piotra w Watykanie i modlitwa przy grobie Patrona szko?y Jana Paw?a II. Asy? - miasto narodzin ?w. Franciszka i ?w. Klary - zachwyci? wszystkich przepi?kn? panoram? okolicy z tarasów widokowych, a tak?e w?skimi uliczkami, które okalaj? kamienne budowle domów, sklepików i kawiarenek przyozdobionych w kwiatowe gazony. Ostatnim punktem wycieczki by?a Piza, miasto krzywej wie?y le??ce 80 km na zachód od Florencji.Wycieczka dostarczy?a niesamowitych wra?e?, gdy? W?ochy zachwyci?y bogactwem sztuki, urokiem miast i otaczaj?c? ?ródziemnomorsk? przyrod?. Sk?adamy serdeczne podzi?kowania burmistrzowi Panu Z. M?czce za dofinansowanie wycieczki, dzi?ki czemu mo?na by?o zrealizowa? marzenia wielu uczniów.

Wioletta Dzik

p.o. dyrektor ZS w Zabawie