czwartek, 28 czerwca 2012 21:11

„Im wi?cej kto opuszczony, tym wi?ksz? mi?o?ci? s?u?y? mu trzeba”

?wi?to Zespo?u Specjalistycznych Szkó? Przyszpitalnych w Tarnowie

PubGim15 czerwca 2012 r.  w Wojewódzkim Szpitalu im. ?w. ?ukasza w Tarnowie  odby?o si? ?wi?to Zespo?u Specjalistycznych Szkó? Przyszpitalnych.

Na uroczysto?? zostali zaproszeni:  p. Krystyna Lata?a - zast?pca prezydenta miasta Tarnowa, p. Danuta Ciszek - inspektor Wydzia?u Edukacji, ordynatorzy szpitali, siostry oddzia?owe, dyrektorzy szkó?, nauczyciele, a tak?e laureaci konkursów organizowanych przez szko??.

W?ród go?ci znale?li si? równie?: p. Weronika Mostowy – Ku?niar, p. Andrzej Kosman oraz uczennica klasy III gimnazjum Marzena Ga?kowska.

Na pocz?tku spotkania p. Renata Król – Pa?ucka, dyrektor ZSSP powita?a zaproszonych go?ci oraz zaprezentowa?a dzia?alno?? placówki.  Nast?pnie g?os zabra?a p. Krystyna Lata?a, która  w swojej mowie zwróci?a uwag? na trud i wielk? warto?? pracy nauczyciela, a zw?aszcza nauczyciela w szkole szpitalnej.

Kolejnym punktem spotkania by?o wr?czenie Orderów Dobroci, dyplomów i nagród laureatom konkursów. W?ród wyró?nionych znalaz?a si? Marzena Ga?kowska, która zaj??a II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Literacko – Plastycznym „Magia ?wi?t Bo?ego Narodzenia” w kategorii praca literacka.

Nast?pnie pani dyrektor z?o?y?a podzi?kowania Przyjacio?om szko?y za ?yczliwo??
i bezinteresowne wspieranie dzia?a? tarnowskiej szko?y szpitalnej w ramach akcji: „Dzieci zdrowe – dzieciom chorym”. Efektem akcji jest mi?dzy innymi wzbogacenie zasobów biblioteki szkolnej w ksi??ki, albumy, a tak?e pozyskanie artyku?ów szkolnych potrzebnych do prowadzenia zaj?? terapeutycznych. Takie podzi?kowania otrzymali p. Weronika Mostowy – Ku?niar i p. Andrzej Kosman. Okaza?o si?, ?e  nasza szko?a jest jedyn? placówk? spoza Tarnowa, która  realizuje to pi?kne przedsi?wzi?cie.

Nauczyciele naszego gimnazjum przekazali na r?ce pani dyrektor obraz z wizerunkiem b?. Karoliny Kózkówny. B?. Karolina i Patron Szko?y Szpitalnej ?w. Brat Albert to postaci bardzo podobne. ??czy ich proste ?ycie, nape?nione duchem mi?o?ci do Boga i bli?niego. Wierzymy, ?e nasza Patronka b?dzie równie? dla pracowników szpitala i ma?ych pacjentów wzorem do na?ladowania w realizacji swojego powo?ania. Pani dyrektor zapewni?a, ?e obraz znajdzie godne miejsce w murach tej placówki.

Po przemówieniu zast?pcy ordynatora szpitala, go?cie wys?uchali prelekcji o ?yciu i dzia?alno?ci ?w. Brata Alberta przygotowanej przez siostr? ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Dope?nieniem prelekcji by?a  prezentacja na temat patrona szko?y pt. „Im wi?cej kto opuszczony, tym wi?ksz? mi?o?ci? s?u?y? mu trzeba”. Uroczysto?? zako?czy?a si? Msz? ?w. w kaplicy szpitalnej celebrowan? przez ks. Bogumi?a Bednarka.