Å›roda, 27 czerwca 2012 21:29

RajdM?odzie? z Zabawy zaprasza 30 czerwca 2012 r. na Raj Rowerowy „Bezpieczne wakacje na dwóch kó?kach”. „Okres wakacji to naturalny czas, kiedy dzieci i m?odzie? masowo korzystaj? z rowerów” – podkre?la ks. Marcin Minorczyk – organizator rajdu. W trakcie rajdu uczestnicy praktycznie b?d? wdra?a? zasady ruchu drogowego. W jego trakcie, podczas odpoczynków, uczestnicy b?d? rozwi?zywa? zagadki, quizy zwi?zane z tematyk? bezpiecznej jazdy na rowerze.

PRZEDWAKACYJNY RAJD ROWEROWY „BEZPIECZNE WAKACJE NA DWÓCH KÓ?KACH”

1. Organizator rajdu rowerowego:
  • Cz?onkowie projektu unijnego „M?odzie? w dzia?aniu”
  1. Cele rajdu:
  • Propagowanie turystyki rowerowej w?ród dzieci i m?odzie?y gminy Rad?ów
  • Propagowanie idei aktywnych wakacji
  • Praktyczne przyswajanie i wdra?anie zasad ruchu drogowego
  • Zwiedzenie miejsc historycznych i wa?nych dla lokalnej wspólnoty gminy Rad?ów
  • Podziwianie zabudowy wiejskiej poszczególnych so?ectw na trasie przejazdu.
  1. Patronat medialny:
  • RDN Ma?opolska i RDN Nowy S?cz
  • Go?? Niedzielny
  1. W rajdzie uczestniczy? mog? osoby, które maj? karty rowerowe oraz rowery sprawne technicznie uprawniaj?ce do poruszania si? po drogach publicznych.
  2. Istnieje mo?liwo?? wypo?yczenia roweru na czas rajdu (nieodp?atnie). Nale?y jednak zg?osi? ch?? wypo?yczenia roweru do 27 czerwca 2012 r. na adres mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
  3. Rajd odb?dzie si? dnia 30 czerwca 2012 r. Miejsce zbiórki: Zabawa – nowy parking przy ko?ciele parafialnym, godzina 8.45.
  4. Trasa przejazdu to: Zabawa – Rad?ów – Wola Rad?owska –  Zabawa.
  5. D?ugo?? trasy do przejazdu – 13 km

Czas przejazdu –          ok. 3 godz.

1. Na trasie rajdu b?d? si? znajdowa?y trzy punkty kontrolne.

10.   Zg?oszenia uczestników rajdu prosz? sk?ada? do dnia 27 czerwca 2012 r. e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poczt? na adres: ks. Marcin Minorczyk, Zabawa 2, 33-133 Wa? – Ruda, dopiskiem: „Rajd rowerowy”.

11.   Ka?dy niepe?noletni uczestnik rajdu musi posiada? pisemn? zgod? rodziców na udzia? w rajdzie.

12.   Ka?dy uczestnik rajdu otrzyma odblaskowe gad?ety.

13.   Ka?dy uczestnik rajdu we w?asnym zakresie zabiera w tras? napoje oraz prowiant.

14.   Interpretacja niniejszego regulaminu nale?y do organizatora.

ORGANIZATOR

Ks. Marcin Minorczyk