S?owa pouczaj? a przyk?ady poci?gaj?

czwartek, 14 czerwca 2012 08:30

Wola Rad?owskaWOLA RAD?OWSKA. 12 czerwca, podczas uroczystej mszy ?w. w ko?ciele parafialnym pw. b?. Karoliny Kózki, celebrowanej pod przewodnictwem bpa W?adys?awa Bobowskiego, po?wi?cono sztandar i nadano Publicznemu Gimnazjum w Woli Rad?owskiej imi? B?. Karoliny Kózkówny. – Wasza szko?a prze?ywa dzi? pi?kn? uroczysto?? nadania imienia rodaczki b?. Karoliny.  Gratuluj? szkole wyboru wspania?ego patrona – pi?knego cz?owieka. Niezwyk?a dojrza?o?? mimo m?odego wieku, zatroskana o swoje pi?kne cz?owiecze?stwo. Wychowanie cz?owieka jest wa?niejsze ni? edukacja, a rola rodziców w wychowaniu jest niezast?piona. Szko?a uczy w?a?ciwych relacji pomi?dzy lud?mi. S?owa pouczaj? a przyk?ady poci?gaj?. Wzywajcie patronk? o rozwi?zywanie waszych problemów, nie tylko edukacyjnych… - zwróci? si? do uczniów w homilii bp W?adys?aw Bobowski.

Uroczysto?? nadania imienia szkole u?wietni?y: inscenizacja w wykonaniu uczniów „B?. Karolino, ?wie? nam przyk?adem”, wyst?p zespo?u „Wolanie” oraz szkolna wystawa zatytu?owana „Kapliczki i krzy?e przydro?ne”.

Po?wi?cenie sztandaru oraz nadanie imienia b?. Karoliny Kózkówny Gimnazjum w Woli Rad?owskiej Po?wi?cenie sztandaru oraz nadanie imienia b?. Karoliny Kózkówny Gimnazjum w Woli Rad?owskiej - videorelacja: Piotr Ch?o?
 Po?wi?cenie sztandaru oraz nadanie imienia b?. Karoliny Kózkówny Gimnazjum w Woli Rad?owskiej Po?wi?cenie sztandaru oraz nadanie imienia b?. Karoliny Kózkówny Gimnazjum w Woli Rad?owskiej - wywiad z Burmistrzem Rad?owa - Zbigniewem M?czk? - videorelacja: Piotr Ch?o?
 Po?wi?cenie sztandaru oraz nadanie imienia b?. Karoliny Kózkówny Gimnazjum w Woli Rad?owskiej Po?wi?cenie sztandaru oraz nadanie imienia b?. Karoliny Kózkówny Gimnazjum w Woli Rad?owskiej - wywiad z Pani? Dyrektor Zespo?u Szkolno-Przedszkolnego w Woli Rad?owskiej – Jadwig? Bie? - videorelacja: Piotr Ch?o?