wtorek, 05 czerwca 2012 13:33

RCWSerdecznie zapraszamy przedstawicieli firm z terenu Ma?opolski na konferencj? "Wolontariat Pracowniczy – Wspólnota interesów" organizowan? przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu z Warszawy oraz Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie dzia?aj?ce przy Fundacji Biuro Inicjatyw Spo?ecznych.

Coraz wi?cej firm w Polsce prowadzi programy wolontariatu pracowniczego. O ile projekty takie s? w?a?ciwie realizowane, przynosz? wiele dobrego zarówno firmie, jej pracownikom jak i organizacjom b?d?cym odbiorcami pomocy. Wzmacnianie  w pracownikach poczucia dumy z pracy w organizacji zaanga?owanej spo?ecznie, uruchamianie w nich pok?adów przedsi?biorczo?ci oraz budowanie pozytywnego wizerunku w?ród klientów, partnerów biznesowych i spo?eczno?ci lokalnych to tylko niektóre spo?ród wielu korzy?ci, na jakie mo?e liczy? firma. Z kolei dla organizacji pozarz?dowych i instytucji publicznych to mo?liwo?? budowania partnerstw i otrzymania ze strony firm dodatkowego wsparcia.

• Czym jest wolontariat pracowniczy?
  • Czy wolontariat pracowniczy mo?e by? realizowany przez M?P i jak wykorzysta? praktyki polskich liderów na poziomie lokalnym?
  • Jak rozs?dnie budowa? programy wolontariatu pracowniczego w firmie, by w d??eniu do efektywno?ci i profesjonalizmu nie zatraci? idei wolontariatu?
  • Z jakimi problemami spotykaj? si? pracodawcy organizuj?c wolontariat pracowniczy?
  • Komu i jak pomaga??
  • Jak tworzy? partnerstwa mi?dzysektorowe?
  • Jakie s? perspektywy rozwoju?

Na te i na inne pytania spróbuj? odpowiedzie? uczestnicy spotkania:

• Marek Solak – Orange Polska
  • Agnieszka Krajnik – Provident
  • Katarzyna Wójcik - Provident
  • Ma?gorzata Wal?dzi?ska-Pó?torak – Kompania Piwowarska SA
  • Anna Jawor - IBM Polska
  • dr Grzegorz Baran – adiunkt w Katedrze Metod i Technik Zarz?dzania w Sektorze Publicznym w Instytucie Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiello?skiego.

Przedstawiciele firm zainteresowani uczestnictwem w konferencji mog? zg?asza? swój udzia? do dn. 8 czerwca br. mailowo na adres  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamujÄ…cymi. W przeglÄ…darce musi być wÅ‚Ä…czona obsÅ‚uga JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie 12 412 15 24. W zg?oszeniu prosimy poda?: imi?, nazwisko, nazw? firmy, adres mailowy oraz telefon kontaktowy.

Podczas konferencji odb?dzie si? spotkanie w ramach realizowanego w latach 2011-2012 przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu projektu edukacyjnego “Akademia Liderów Wolontariatu Pracowniczego” obejmuj?cego cykl wyk?adów i warsztatów prowadzonych przez polskich praktyków. Projekt dofinansowany zosta? ze ?rodków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Udzia? w konferencji jest bezp?atny.

Patronat Honorowy:

Marek Sowa - Marsza?ek Województwa Ma?opolskiego