Powiatowy Konkurs Recytatorski rozstrzygni?ty

piÄ…tek, 25 maja 2012 11:44

pkrJu? po raz siódmy Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie go?ci?o recytatorów ze szkó? gimnazjalnych powiatu tarnowskiego.

Konkurs pod patronatem Starosty Tarnowskiego – Mieczys?awa Krasa, Burmistrza Rad?owa – Zbigniewa M?czki i Dyrektora Gminnego Centrum Kultury Tadeusza Adamskiego, ocenia?o  jury w sk?adzie: Barbara Wójcik (przewodnicz?ca), El?bieta Wi?niewska-Wo?niczkowa i Marek Antosz. Komisja konkursowa podkre?li?a ciekawy dobór utworów literackich, pomys?owe interpretacje i dobry poziom recytacji. Pierwszym miejscem nagrodzono Piotra Niemca (Publiczne Gimnazjum Ryglice), drugie przyznano Anecie P?aza (PG Ryglice), a trzecie otrzyma?a Joanna Sacha (PG Miechowice Wielkie). Ponadto wyró?niono: Weronik? Pszczo?? (PG Miechowice Wlk.), Joann? Krzywo? (PG Ryglice) i Ma?gorzat? Ziobro (PG w Zaczarniu). Laureaci rad?owskiego etapu (trzy osoby) wezm? udzia?  w wojewódzkim konkursie w Trzebini.

Zwyci?zcom konkursu burmistrz Rad?owa wr?czy? szklane puchary ufundowane przez Antoniego Fali?skiego i Jacka Jakubasa z Rad?owskiego Towarzystwa W?dkarskiego oraz  egzemplarze najnowszego tomu poezji Wis?awy Szymborskiej sponsorowane przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie. ?wietn? opraw? muzyczn?, pe?n? uroku i artystycznego smaku zapewni? duet instrumentalno-wokalny: Ania Piotrowska i Szymon Filarski. W konkursie udzia? wzi?? wiceburmistrz Wies?aw Armatys, nauczyciele i opiekunowie uczestników.