poniedziaÅ‚ek, 21 maja 2012 07:13

ZS18 maja w Zespole Szkó? w Zabawie odby? si? fina? VII edycji konkursu o Janie Pawle II pt: „Jan Pawe? II – przyjaciel m?odych”. Patronat honorowy nad konkursem obj?li burmistrz Zbigniew M?czka i kustosz Sanktuarium b?. Karoliny ks. Zbigniew Szostak, a konkurs przygotowa? ks. Marcin Minorczyk.  W tym roku laureatami konkursu zostali w kategorii szkó? podstawowych: Justyna Bajorek z Niwki – I miejsce, Ma?gorzata Janicka z Rad?owa – II miejsce i Przemys?aw Gulik ze Zdrochca – III miejsce, w kategorii gimnazjów: Dominik Lechowicz z Zabawy – I miejsce, Magdalena Pochro? z Zabawy – II miejsce i Joanna Marek z Zabawy– III miejsce.

Informacje o konkursie mo?na znale?? na stronach:

W  tym dniu rozdano równie? nagrody zwyci?zcom konkursu literackiego o Janie Pawle II. Otrzymali je: Justyna Bajorek  SP w Niwce – I miejsce, Justyna Go?as  SP w  Zabawie i Micha? Nowak SP w Zdrochcu – II miejsce, Justyna Zych SP w Zdrochcu – III miejsce, Robert Baranowski Gimnazjum w Zabawie – I miejsce, Ewelina Tatarczuch i Wojciech Zmik?y  Gimnazjum w Rad?owie – wyró?nienia.

Ten dzie? by? szczególny nie tylko ze wzgl?du na odbywaj?cy si? w szkole konkurs, ale równie? ze wzgl?du na 92 rocznic? urodzin Patrona Szko?y – Jana Paw?a II. Uczniowie wraz z zaproszonymi go??mi obejrzeli akademi? „Jan Pawe? II – autorytet czy idol m?odzie?y”.  Przedstawienie, wzbogacone o prezentacj? multimedialn? i wspólny ?piew „Barki”, ukaza?o posta? Jana Paw?a II z perspektywy przedmiotów: butów i okien. W tym dniu ca?a bra? uczniowska uczestniczy?a równie? w drodze krzy?owej szlakiem m?cze?stwa b?. Karoliny.