?wi?to ksi??ki, bibliotek, czytelnictwa i bibliotekarzy

Å›roda, 16 maja 2012 08:07

Tydzie?Coroczn? tradycj?  bibliotek gminy Rad?ów jest uczestniczenie w ogólnopolskim projekcie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich pn. Tydzie? Bibliotek. W tegorocznej edycji sie? bibliotek gminy przygotowa?a atrakcyjne propozycje, zwracaj?ce uwag? na dobrodziejstwo kontaktu z ksi??k?.

W rad?owskiej bibliotece dzieci spotka?y si? z Ew? Chotomsk?, biblioteka w Zabawie zaprosi?a krakowskich aktorów, a do Marcinkowic i Biskupic Rad?owskich przyby? na spotkania z dzie?mi znany i humorystyczny autor ksi??ek dla dzieci Wies?aw Drabik. Bibliotek? w Biskupicach odwiedzili ponadto aktorzy teatru lalek z Nowego S?cza z przedstawieniem „Przygody Janka i z?ej czarownicy”. Du?? frajd? sprawi?o najm?odszym czytelnikom spotkanie z ?ukaszem D?bskim i Ann? Kaszub?-D?bsk? w Woli Rad?owskiej – znakomitymi twórcami ksi??ek dla dzieci. Mi?ym zaskoczeniem dla przedszkolaków by?y spotkania z prawdziw? ba?niow? wró?k?, wycieczki do ksi??nic i lekcje biblioteczne przybli?aj?ce dzia?alno?? i misj? bibliotek.

Aktualn? propozycj? bibliotek gminy jest szeroki nap?yw  nowo?ci wydawniczych, spora ilo?? prenumerowanych tytu?ów czasopism oraz propozycje kulturalne. 26 maja, w miejskiej bibliotece w Rad?owie odb?dzie si? finalny wieczór realizowanego projektu „Rad?owskie spotkania z kultur?”, a w nim m.in.: wernisa? malarstwa El?biety Cz?czek, promocja dwóch ksi??ek autorów zwi?zanych urodzeniem z  rad?owsk? gmin? oraz koncert muzyczny duetu Joanna B?a?ej–?ukasik i Pawe? ?ukasik, którzy zaprezentuj? cocktail muzyczny najs?ynniejszych melodii  - przebojów na bis.