Å›roda, 09 maja 2012 09:43

ZSNa uroczyste obchody ?wi?ta szko?y z?o?y?y si?: ?wietny monta? s?owno-muzyczny, w wykonaniu uczniów ZS przygotowany przez Ma?gorzat? Wójcik i Miros?awa Patulskiego

oraz spotkanie z rad?owsk? profesor – Ew? Danowsk?. Prof. Danowska wspomina?a lata szkolne sp?dzone w Rad?owie oraz opowiedzia?a o swojej pracy naukowej. Zach?ca?a m?odzie? do wysi?ku edukacyjnego, kontaktu z ksi??k?, które s? niezb?dne do dalszej edukacji i rozwoju. Dyrektor ZS Marek Urbanek zapowiedzia?, ?e to jedno z pierwszych spotka?, które b?d? przybli?a? uczniom sylwetki s?awnych rad?owian. - Ich konsekwentna  praca, szlachetne post?powanie powinny by? wzorem do na?ladowania – podkre?li? dyrektor. Swoj? obecno?ci? spotkanie u?wietnili: wiceburmistrz Wies?aw Armatys, kierownik ZOSiP Konrad Rudzi?ski, z-ca przew. Rady Rodziców Adam Radamski i wicedyrektor Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Zbigniew Marcinkowski.

***

Kardyna? Stanis?aw Hozjusz – Patron szko?y, wybitny humanista doby Odrodzenia w skali ca?ej Europy.

Prof. Dr hab. Ewa Danowska – prac. naukowy Biblioteki Polskiej Akademii Umiej?tno?ci i Polskiej  Akademii Nauk w Krakowie.

Fot. Zbigniew Marcinkowski