poniedziaÅ‚ek, 23 kwietnia 2012 20:08

O zwyci?stwo w tegorocznej edycji Karpackiego Wy?cigu Kurierów rywalizowa? b?d? zawodnicy reprezentuj?cy 25 dru?yn - po?ród nich obecne b?d? zarówno reprezentacje narodowe, regionalne, jak i zespo?y klubowe oraz zawodowe ekipy kontynentalne.

A? 25 zespo?ów znalaz?o si? na ostatecznej li?cie startowej tegorocznej edycji Karpackiego Wy?cigu Kurierów, który rozegrany zostanie w terminie 2-6 maja.

Karpacki Wy?cig Kurierów jest jednym z najwa?niejszych wy?cigów m?odzie?owych rozgrywanych w ?rodkowej cz??ci Starego Kontynentu. Posiadaj?cy kategori? 2.2U wy?cig rozpocznie si? w tym sezonie od zaplanowanego na 2 maja prologu, który powiedzie ulicami Tarnowa i zako?czy si? cztery dni pó?niej po s?owackiej stronie Karpat, na podje?dzie pod Kohutk?.

W tym roku na li?cie startowej Karpackiego Wy?cigu Kurierów znalaz?o si? a? 25 zespo?ów. Obok 6 reprezentacji narodowych - polskiej, s?owackiej, ukrai?skiej, czeskiej, bia?oruskiej i mo?dawskiej - oraz 2 reprezentacji regionalnych - ma?opolskiej i walo?skiej - w szranki stanie tak?e 11 dru?yn klubowych oraz 6 dru?yn zawodowych legitymuj?cych si? licencjami kontynentalnymi. Obok takich ekip jak s?owacka Dukla Trencin Trek, holenderska Cycling Team Jo Piels, austriacka RC Abro Wels Gourmetfein czy belgijska Lotto-Belisol U23, pojawi si? tak?e szereg polskich zespo?ów, które wzbudzaj? najwi?ksze zainteresowanie naszych kibiców.

Kto b?dzie wi?c broni? bia?o-czerwonych barw poza cz?onkami narodowej kadry i reprezentacji Ma?opolski? B?d? to zawodnicy dwóch zawodowych ekip BDC MarcPol Team oraz Wibatech-LMGK Ziemia Brzeska oraz cz?onkowie klubów Pogo? Mostostal Pu?awy, Warmia i Mazury, Chrobry Felt G?ogów i - uwa?anego za polsk? ku?ni? talentów - TKK Pacific Toru?. Oczywi?cie na starcie Karpackiego Wy?cigu Kurierów nie zabraknie znakomitego GKS Cartusia Kartuzy, którego cz?onkowie w poprzednim sezonie rz?dzili i dzielili na karpackich szosach. Podopieczni Wies?awa Hirsza zaj?li trzy pierwsze miejsca w ko?cowej klasyfikacji generalnej Karpackiej Spó?ki Gazownictwa, a na "dok?adk?" wygrali jeden etap, klasyfikacj? najaktywniejszych TIPOS oraz klasyfikacj? dru?ynow?.

Dru?yny Karpackiego Wy?cigu Kurierów 2012 (2-6 maja):

Reprezentacje narodowe - Polska, S?owacja, Ukraina, Czechy, Bia?oru?, Mo?dawia;

Reprezentacje regionalne – Ma?opolska (Pol), Walonia (Bel);

UCI Continental Teams - Cycling Team Jo Piels (Ned), Ringeriks - Kraft Look (Nor), BDC MarcPol Team (Pol), Dukla Trencin Trek (Svk); Wibatech-LMGK Ziemia Brzeska (Pol); RC Abro Wels Gourmetfein (Aut);

Kluby - TKK Pacific Toru? (Pol), Lotto-Belisol (Bel), WV De Jonge Renner (Bed), Pogo? Mostostal Pu?awy (Pol), Nessebar Shockblaze (Bul), Matrix Racing Team (Ger), Ovyta - Eijssen - Acrog (Bel), Warmia i Mazury (Pol), Chrobry Felt G?ogów (Pol), KED - Bianchi Team Berlin (Ger), GKS Cartusia Kartuzy (Pol).

Lista Startowa KWK 2012