22 wnioski z Rad?owa w ramach naboru "Ma?e projekty"

piÄ…tek, 13 kwietnia 2012 14:18

LGDW dniach 11 oraz 12 kwietnia w siedzibie LGD „Kwartet na Przedgórzu” odby?o si? posiedzenie Rady Stowarzyszenia w sprawie wst?pnej oceny wniosków z?o?onych w ramach naboru: „Ma?e projekty”. Najwi?cej wniosków wp?yn??o z Gminy Rad?ów w ilo?ci 22, nast?pnie Brzesko 20, D?bno 14, Borz?cin 7, Tarnów 1. Bardzo cieszy du?a aktywizacja spo?eczna z Gminy Rad?ów, która zg?osi?a wnioski na dofinansowanie zada? z ca?ej gminy. Z pozyskanych ?rodków b?d? wybudowane place zabaw w Niwce, Zdrochcu i Przybys?awicach oraz wyremontowany zostanie budynek remizy OSP w Siedlcu. Dzi?ki „Ma?ym projektom” powstanie tak?e album pt. „Gmina Rad?ów – tu natura zachwyca, tu historia zadziwia” oraz krótki film o tym samym tytule. Osoby prywatne z?o?y?y te? propozycje zagospodarowania dzia?ek pod miejsca rekreacyjne.

Zostan? m.in. zrealizowane zadania pn.:

- Budowa infrastruktury rekreacyjno - turystycznej nad akwenem wodnym w Rad?owie,

- „Zielone zacisze” – utworzenie stanicy rekreacyjno -t urystycznej,

- Kuchnia turystyczna w zabawskiej stodole – miejscu spotka? mieszka?ców i pielgrzymów,

- Budowa muszli koncertowej przy Sanktuarium b?. Karoliny w Zabawie

- Remont kuchni, wykonanie sanitariatów w budynku Remizy OSP w Siedlcu pe?ni?cego funkcj? ?wietlicy wiejskiej oraz wykonanie zbiornika na ?cieki sanitarne

- Obchody 100-lecia ratowania mienia i ?ycia Ochotniczej Stra?y Po?arnej w Woli Rad?owskiej

- Organizacja imprez rekreacyjno - sportowych pn. „?yjmy na sportowo – bezpiecznie i zdrowo”

- Organizacja warsztatów muzycznych dla cz?onków Orkiestry D?tej z Rad?owa