wtorek, 10 kwietnia 2012 08:09

kwkNiezwykle mi?o nam poinformowa?, ?e tegoroczna edycja Karpackiego Wy?cigu Kurierów odb?dzie si? pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronis?awa Komorowskiego.

Podczas gdy prace organizacyjne zwi?zane z Karpackim Wy?cigiem Kurierów trwaj? w najlepsze, z Kancelarii Prezydenta RP nap?yn??a bardzo mi?a dla organizatorów wiadomo??. Mam przyjemno?? poinformowa? Pa?stwa, ?e Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronis?aw Komorowski doceniaj?c warto?? organizowanego przez Pa?stwa przedsi?wzi?cia przychyli? si? do pro?by i obejmie honorowym patronatem Karpacki Wy?cig Kurierów - napisano w li?cie.

Fot. Piotr Falkowski / carpathia.info.pl

Kolejna ods?ona Karpackiego Wy?cigu Kurierów rozpocznie si? ju? 2 maja prologiem w Tarnowie i zako?czy cztery dni pó?niej w s?owackich Lazach pod Makytou. Podczas tegorocznej rywalizacji zawodnicy reprezentuj?cy 25 dru?yn pokonaj? dystans ponad 550 kilometrów, podzielony na prolog i cztery etapy, które poprowadz? po polskich i s?owackich drogach. Karpacki Wy?cig Kurierów jest jednym z najwa?niejszych, etapowych wy?cigów dla zawodników do lat 23, zaliczanych do kalendarza UCI Europe Tour.

Start I etapu wy?cigu

Rad?ów - Tuchów