Opieka nad ma?ym dzieckiem - Szans? dla rodzica, szans? dla dziecka

piÄ…tek, 06 kwietnia 2012 07:50

Ministerstwa Pracy i Polityki Spo?ecznej informuj? o zako?czeniu pierwszego etapu prac nad stron? internetow? zawieraj?c? informacje na temat form opieki nad dzie?mi w wieku do lat 3 i jej udost?pnieniu pod adresem www.zlobki.mpips.gov.pl

Strona ta skierowana zosta?a do rodziców ma?ych dzieci, którzy chcieliby skorzysta? z us?ug ??obków i klubów dzieci?cych, do gmin które prowadz? ??obki lub kluby dzieci?ce lub te? chcia?yby je utworzy?, a tak?e do podmiotów, które chcia?yby rozpocz?? dzia?alno?? gospodarcz? w tych formach (przedsi?biorcy, organizacje pozarz?dowe). Na stronie znajduj? si? równie? informacje dla osób, które chcia?yby zawodowo zajmowa? si? opiek? nad ma?ymi dzie?mi (zosta? niani?, opiekunem dziennym lub opiekunem w ??obku).

Na stronie internetowej zosta?y równie? umieszczone dane teleadresowe instytucji znajduj?cych si? w rejestrze ??obków i klubów dzieci?cych w gminach równie? na terenie województwa ma?opolskiego. Na kolejnych etapach prac planuje si? ich systematyczn? aktualizacj?.