Fina? Rad?owskiej Liga Pi?ki Siatkowej o Puchar Burmistrza Rad?owa

Å›roda, 04 kwietnia 2012 08:32

TurniejRozpocz?cie Rad?owskiej Ligi Pi?ki Siatkowej nast?pi?o ko?cem Pa?dziernika 2011 roku. W lidze wyst?pi?o 8 dru?yn: Wola Rad?owska, Niedomice, Wietrzychowice, OLD BOYS, TAR-KRUSZ Zabawa, VT Rad?ów, Gimnazjum, Absolwenci. Odby?o si? 56 meczy fazy zasadniczej, w której rozegrano mecze ka?dy z ka?dym oraz rewan?e. W fazie zasadniczej najlepszym zespo?em okaza? si? zespó? z Niedomic przegrywaj?c tylko 1 mecz plasowa? si? na szczycie tabeli. Kolejne miejsca zaj??y zespo?y Wietrzychowic, VT oraz Woli Rad?owskiej. Te cztery zespo?y awansowa?y do turnieju fina?owego, który mia? wy?oni? zwyci?zc? Ligi.

Na s?owa uznania zas?uguje równie? udzia? reszty zespo?ów, które pokaza?y si? z bardzo dobrej strony. Tu? za fina?ow? 4 plasowa?a si? nieoceniona dru?yna OLD BOYS, która z roku na rok pokazuje ?e pomimo up?ywu lat zawodników potrafi powalczy? z ka?dym zespo?em w lidze co pokazuj? cho?by 2 mecze z Wola Rad?owska zako?czone pierwszy zwyci?stwem 3:2 oraz jedna pora?ka lecz równie? w stosunku 3:2.Nowym zespo?em, który wyst?pi? w lidze by? zespó? TAR-KRUSZ Zabawa. Pomimo braku do?wiadczenia w takich rozgrywkach, zespó? ten okaza? si? bardzo dobrym i wymagaj?cym przeciwnikiem. Bardzo dobrze spisywa?a si? równie? dru?yna Absolwentów. Dru?yna stworzona z m?odych zawodników, którzy nie tak dawno byli jeszcze uczniami rad?owskiego gimnazjum z meczu na mecz stawia?a coraz to wi?kszy opór poszczególnym zespo?om ligi. Na sam koniec nie mo?na te? zapomnie? o naszych Gimnazjalistach. Zespó? szkolny który na poziomie gminnym w?ród reszty gimnazjów nie mia? sobie równych. Lig? traktowa? jako miejsce gdzie mia? nabiera? do?wiadczenia. M?odzi ch?opcy w wielu meczach pokazali ?e kiedy? mo?emy mie? z nich bardzo du?? pociech?. Poziom tegorocznej ligi by? naprawd? wysoki ci??ko by?o wy?oni? 4 najlepsze zespo?y. Do samego ko?ca wa?y?y si? losy kto zagra w wielkim finale. Fina? tej edycji Ligi odby? si? 31.03.2012 roku w Sali Gimnazjum w Rad?owie. Mistrzem tej edycji okaza?a si? dru?yna z Woli Rad?owskiej, która w pó?finale pokona?a faworytów turnieju zespó? z Niedomic bez straty seta, w drugim pó?finale dru?yna Wietrzychowice pokona?a zespó? VT z?o?ony z zawodników mieszkaj?cych w naszej gminie oraz z zawodników z Tarnowa. Trzeba tutaj podkre?li? ?e przez ca?? edycje tej ligi zespó? VT by? tzw. czarnym koniem „deklasuj?c czasami zespo?y z wi?kszym do?wiadczeniem. W wielkim finale spotka?y si? wi?c zespo?y Woli Rad?owskiej oraz Wietrzychowic. Po bardzo wyrównanym meczu wygra?a dru?yna Woli Rad?owskiej, która zosta?a tym samym zwyci?zc? tegorocznej Ligi o Puchar Burmistrza Miasta Rad?owa. Graczem turnieju zosta? Jacek Jurczak, natomiast najlepszym zawodnikiem ca?ej ligi Kamil Sobota, obydwoje zawodnicy z Woli Rad?owskiej.

Dzi?kujemy wszystkim za udzia? i zapraszamy za rok !

fot. L. Tarczo?