wtorek, 27 marca 2012 13:55

ZSW Zespole Szkó? w Rad?owie odby?o si? uroczyste zako?czenie projektu „Etnolog-zaloguj si? na ludowo”. Dzi?ki uczestnictwu w programie uczniowie poznali niezwyk?ych ludzi ich twórczo?? oraz lokalne tradycje. Poprzez zaanga?owanie w ?ycie spo?eczno?ci lokalnej poznali  oryginalno??, wyj?tkowo?? i bogactwo kultury, któr? przez stulecia tworzyli ich przodkowie. W programie znalaz?y si? m.in.: multimedialna prezentacja uczniów ukazuj?ca bogactwo kultury duchowej i materialnej naszego regionu, koncert muzyki i ta?ca ludowego w wykonaniu uczniów ZS oraz spotkanie z Tadeuszem Kowalem - malarzem  i rze?biarzem z Woli Rad?owskiej. Artysta opowiedzia? o swojej pracy twórczej, przedstawi? swoj? wystaw? oraz zwróci? si? do m?odzie?y, by piel?gnowa?a tradycj? ludow?, by si? jej nie wstydzi?a. Zach?ca? m?odzie? do podejmowania pracy w rozwijaniu swoich talentów, wyrzecze? i trudu, by ?y? zgodnie z etyk? chrze?cija?sk?. W spotkaniu uczestniczy? burmistrz miasta Zbigniew M?czka oraz Anna B?a?ej z Biskupic Rad?owskich - lokalna animatorka kultury i d?ugoletnia szefowa Klubu Seniora.

Program „Etnolog-zaloguj si? na ludowo” by? realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury   i Dziedzictwa Narodowego.