Platforma e-learningowa w Zdrochcu.

wtorek, 27 marca 2012 07:51

ZdrochecNiepubliczna Szko?a Podstawowa im. 16 P.P. Ziemi Tarnowskiej w Zdrochcu przesz?a pomy?lnie rekrutacj? i zakwalifikowa?a si? do projektu pt.: „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – Eduscience”. Sukces uwa?amy za wielki gdy? nale?ymy do grona tylko 250 wybranych szkó? z ca?ej Polski . G?ównym celem projektu jest zwi?kszenie zainteresowania podj?ciem studiów na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy uczniów i uczennic z ca?ej Polski poprzez opracowanie, pilota?owe wdro?enie oraz upowszechnienie innowacyjnych programów nauczania z wykorzystaniem interaktywnej platformy  e-learningowej. W ramach projektu powstanie nowoczesna platforma, na której umieszczone b?d? lekcje z zakresu geografii, chemii, fizyki i przyrody przygotowane przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk zrzeszonych w Centrum Bada? Ziemi i Planet GEOPLANET, tj. Instytutu Geofizyki, Instytutu Nauk Geologicznych, Instytutu Oceanografii oraz Centrum Bada? Kosmicznych.

Pracom naukowców towarzyszy? b?d? nauczyciele praktycy pod okiem specjalistów metodyków. Dzi?ki Polskiej Akademii Nauk uczniowie b?d? mogli korzysta? bezpo?rednio z wiedzy naukowców zajmuj?cych si? na co dzie? naukami przyrodniczymi osi?gaj?cych sukcesy na skal? mi?dzynarodow?. M?odzie? bior?ca udzia? w projekcie b?dzie mia?a okazj? wzi?? udzia? w bezpo?rednich transmisjach satelitarnych ze Stacji Polarnej na Spitsbergenie.