Biblioteki na miar? XXI wieku

piÄ…tek, 23 marca 2012 15:00

BibKULTURA. Komputery, kamery internetowe, drukarki, w tym wielkoformatowe oraz aparaty cyfrowe - to tylko cz??? sprz?tu, jaki otrzyma?a Gminna Biblioteka Publiczna w Rad?owie oraz jej filie. Fundusze pochodz? z grantu przekazanego Polsko - Ameryka?skiej Fundacji Wolno?ci przez Fundacj? Billa i Melindy Gates. Przedsi?wzi?cie to ma u?atwi? bibliotekom publicznym dost?p do nowych technologii informatycznych i szkole? aktualizuj?cych bibliotekarsk? wiedz?. Program Rozwoju Bibliotek jest realizowany w Polsce przez Fundacj? Rozwoju Spo?ecze?stwa Informacyjnego.

W  roku 2011 do projektu zakwalifikowa?a si? rad?owska biblioteka oraz filie biblioteczne: Biskupice Rad?owskie, Wola Rad?owska, Zabawa, Marcinkowice. Podstawowym celem Programu Rozwoju Bibliotek w obszarze technologicznym jest zwi?kszanie dost?pu do nowoczesnych technologii informacyjnych i komunikacyjnych na wsi i w ma?ych miastach.

Biblioteki otrzyma?y zestawy komputerowe z zainstalowanymi i skonfigurowanymi systemami operacyjnymi Windows 7 oraz z zainstalowanym pakietem Microsoft Office 2010, kamerami internetowymi, s?uchawkami, 5 urz?dze? wielofunkcyjnych które posiadaj? mo?liwo?ci drukowania w czerni i kolorze – urz?dzenie atramentowe posiadaj?ce funkcje drukowania, skanowania, kopiowania, faksowania i opcj? druku dwustronnego, oraz drukarki i 5 aparatów cyfrowych.