piÄ…tek, 09 marca 2012 20:29

wymianaNawi?zana w maju 2011 roku wspó?praca miedzy Gimnazjum w Zabawie a Gimnazjum w Leinefelde mia?a kontynuacj? w dniach 06-07 marca 2012 r. W tych dniach go?cili?my w naszej szkole dwie nauczycielki z partnerskiej szko?y w Leinefelde: pani? Heike Schueler i Anette Schoenecker. Rewizyta nauczycielek mia?a na celu omówienie szczegó?ów programu wymiany uczniów mi?dzy naszymi szko?ami, która przewidziana jest na maj i czerwiec tego roku. Obie panie  by?y zachwycone polsk? go?cinno?ci?, zauroczone szlacheckim dworkiem w Do??dze oraz Starym Miastem w Krakowie. Wielk? atrakcj? by?o tak?e spotkanie z mistrzem ?u?la panem Januszem Ko?odziejem.

Nauczycielki pozna?y ?ycie szko?y. Uczestniczy?y w kilku lekcjach m.in. chemii i j?zyka niemieckiego a grupie uczniów bior?cych udzia? w wymianie przybli?y?y niemieck? szko??. Skosztowa?y tak?e polskiej kuchni. Bardzo smakowa?y im: bigos, pierogi i pyszne desery.

Koordynatorkami projektu s? nauczycielki: j?zyka niemieckiego – Edyta Szczurek
i j?zyka angielskiego – Agnieszka Dzik.

Edyta Szczurek