czwartek, 23 lutego 2012 10:54

KL

Projekty wspó?finansowane ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego realizowane w Gminie Rad?ów: „Praca z pasj?”, „EkoSport z Rad?owa”, „Potrafi? wi?cej”, „Z ekologi? na Ty”.

„Praca z pasj?”

?rodowiskowy Dom Samopomocy w Siedlcu realizuje projekt pod nazw?  „Praca z pasj?”, bud?et projektu wynosi 49 922, 00 z?. Projekt wspó?finansowany jest  przez Uni? Europejsk? w ramach EFS z Programu Operacyjnego  Kapita? Ludzki, Dzia?anie 7.3. Projekt realizowany jest  od 1.01.2012 r. do 30.09.2012 r. Celem projektu jest przeprowadzenie warsztatów dla osób niepe?nosprawnych (uczestników naszego o?rodka)  z zakresu stolarstwa, r?kodzie?a artystycznego oraz kulinariów. Warsztaty kulinarno cukiernicze pozwol? na rozwój wiedzy i umiej?tno?ci potrzebnych do zwi?kszenia ich samodzielnego funkcjonowania, prowadzenia gospodarstwa domowego, radzenia sobie z wyzwaniami ?ycia codziennego. Warsztaty stolarskie umo?liwi? zdobycie podstawowych informacji z zakresu stolarstwa, zasad obs?ugi elektronarz?dzi, obróbki elementów drewnianych, wykonywania prostych pomiarów niezb?dnych do budowy mebli ogrodowych, donic drewnianych itp. Warsztaty r?kodzie?a artystycznego rozwin? umiej?tno?ci które pozwol? na promowanie i odkrywanie talentów osób niepe?nosprawnych przed szerszym gronem odbiorców. Projekt b?dzie mia? równie? wp?yw na inne osoby b?d?ce w otoczeniu osób obj?tych projektem. Umiej?tno?ci zdobyte w czasie warsztatów  wp?yn? na rozwój zaradno?ci ?yciowej i zwi?kszenie pewno?ci siebie u uczestników, polepszy to ich funkcjonowanie w ?rodowisku domowym jak i lokalnej spo?eczno?ci, wp?ynie na popraw? wizerunku osoby niepe?nosprawnej w spo?ecze?stwie, w którym pokutuje tak wiele mitów, gdzie niepe?nosprawno?? traktowana jest jako wykluczenie spo?eczne i zawodowe. W przysz?o?ci daje to szans? na zdobycie zatrudnienia i popraw? warunków finansowych.

„EkoSport z Rad?owa”

Projekt wspó?finansowany ze ?rodków Europejskiego Funduszu Spo?ecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapita? Ludzki.

W ramach projektu w naszym mie?cie odbywaj? si? nast?puj?ce zaj?cia:

Zaj?cia z pi?ki no?nej
Zaj?cia prowadzone przez Trenera Marka Kowalika. W projekcie uczestniczy 12 uczniów i 12 uczennic Szko?y Podstawowej w Rad?owie. Zaj?cia odbywaj? si? we wtorek i pi?tek w godzinach od 14.00 do 16.00.

Zaj?cia z pi?ki siatkowej
Zaj?cia prowadzone s? przez Trenera Kamila Sobot?. W projekcie uczestniczy 12 uczniów i 12 uczennic z Gimnazjum w Rad?owie. Zaj?cia prowadzone s? w poniedzia?ki i ?rody od 14.00 do 16.00. Uczniowie Gimnazjum reprezentuj? równie? szko?? w rozgrywkach Rad?owskiej Ligi Siatkówki doskonal?c swoje umiej?tno?ci.

Zaj?cia z gimnastyki korekcyjnej:
W zaj?ciach tych uczestniczy wybrana grupa uczniów. Zaj?cia Prowadzi mgr Janusz Pi?ta.

W ramach projektu odbywaj? si? równie? zaj?cia dla uczniów i ich rodziców. S? to g?ównie wyk?ady o ekologicznym stylu ?ycia jak równie? o zdrowym od?ywianiu.

Okres realizacji projektu: od 1 wrze?nia 2011 r. do 30 czerwca 2012 r.

„Potrafi? wi?cej” - zaj?cia dla uczniów i uczennic szkó? podstawowych klas I-III z terenu Gminy Rad?ów”

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkó? podstawowych

Priorytetu IX Rozwój wykszta?cenia i kompetencji w regionach

Dzia?anie 9.1 Wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jako?ci us?ug edukacyjnych ?wiadczonych w systemie o?wiaty

Poddzia?anie 9.1.2: Wyrównanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dost?pie do edukacji oraz zmniejszenie ró?nic w jako?ci us?ug edukacyjnych

Program Operacyjny Kapita? Ludzki

Od  1.02.2012r do 31.05.2013r realizowany jest projekt „Potrafi? wi?cej- zaj?cia dla uczniów i uczennic szkó? podstawowych klas I-III z terenu Gminy Rad?ów”

Projekt obejmuje realizacj? zaj?? w Szkole Podstawowej w Rad?owie, Niwce, Biskupicach Rad?owskich, Woli Rad?owskiej, Zabawie dla uczniów/uczennic z trudno?ciami w czytaniu i pisaniu, w zdobywaniu umiej?tno?ci matematycznych, z zaburzeniami rozwoju mowy, z wadami postawy oraz zaj?cia dla uczniów/uczennic szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno – przyrodniczych oraz wyjazdy na basen do D?browy Tarnowskiej.

Udzia? Beneficjentów w zaj?ciach jest bezp?atny.

Wszystkich informacji udziela Zespó? Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów oraz Dyrektorzy Szkó? Podstawowych.

Zapraszamy uczniów/uczennice do udzia?u w zaj?ciach.

Zespó? Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów

Projekt wspó?finansowany ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego

„Z ekologi? na Ty”

Program Operacyjny Kapita? Ludzki

Priorytet IX. Rozwój wykszta?cenia i kompetencji w regionach

Dzia?anie 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich

Od 1.03.2012 r. do 31.X.2012 r. w Szkole Podstawowej w Zespole Szkó? w Rad?owie realizowany b?dzie  projekt „Z ekologi? na Ty”.

W marcu 2012r. zostanie przeprowadzona rekrutacja 60 uczniów/uczennic klas IV-V SP w Rad?owie zgodnie z regulaminem rekrutacji.

Projekt obejmuje realizacj? zaj?? z matematyki i z edukacji ekologicznej  prowadzonych metodami aktywizuj?cymi, prelekcje, zaj?cia laboratoryjne i terenowe oraz wycieczk? do Pieni?skiego Parku Narodowego i do Centrum Nauki Kopernik.

Uczniowie otrzymaj? ?wiczenia i materia?y papiernicze (w zale?no?ci od zaj??). Dla nauczycieli zostan? zakupione pomoce dydaktyczne. Udzia? Beneficjentów we wszystkich dzia?aniach projektowych jest bezp?atny.

Regulamin rekrutacji i dokumenty rekrutacyjne dost?pne b?d? na stronach internetowych Gminy Rad?ów i Zespo?u Szkó? w Rad?owie, mo?na je pobra? w punkcie rekrutacyjnym w Szkole Podstawowej w Rad?owie. Wszystkich informacji udziela Zespó? Obs?ugi Szkó? i Przedszkoli Gminy Rad?ów.

Zapraszamy uczniów/uczennice do udzia?u w zaj?ciach i rozwijania wiedzy oraz umiej?tno?ci matematyczno-ekologicznych.

Anna Golec

Projekt wspó?finansowany  ze ?rodków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Spo?ecznego