wtorek, 14 lutego 2012 10:02

LGDW najbli?szy pi?tek 17 lutego br. o godz. 16 w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa w Rad?owie odb?dzie si? pierwsze szkolenie dla beneficjentów z gminy Rad?ów chc?cych realizowa? zadania w ramach naborów og?oszonych przez Lokaln? Grup? Dzia?ania „Kwartet na Przedgórzu” dzia?anie „Ma?e Projekty”. Nabór wniosków rozpocznie si? 28 lutego a zako?czy 28 marca br. W ramach dzia?ania mo?liwa jest bezzwrotna pomoc finansowa stanowi?ca refundacj? do 70% poniesionych kosztów kwalifikowalnych, lecz nie wi?cej ni? 25 000 z? na projekt (kwota dofinansowania). Wysoko?? dost?pnych ?rodków w 2012 roku wynosi 1.100.000 z?.

- W nast?pnych tygodniach odb?d? si? szkolenia w innych miejscowo?ciach nale??cych do Stowarzyszenia, w których mo?na wzi?? udzia? bez wzgl?du na gmin? zamieszkania. W marcu Stowarzyszenie zaprasza na indywidualne spotkania konsultacyjne, na których szczegó?owo mo?na b?dzie przedyskutowa? przygotowywany wniosek z konsultantem, a nawet go napisa?. Zach?cam do zainteresowania si? tematem, gdy? pula ?rodków w tegorocznym naborze przewy?sza sum? wszystkich dotychczasowych naborów. Stwarza to ogromne szanse na zakwalifikowanie projektu do realizacji – mówi Piotr Kania, prezes Stowarzyszenia.

Do korzystania z pomocy finansowej uprawnione s? osoby fizyczne, pe?noletnie, maj?ce miejsce zamieszkania na obszarze gmin: Rad?ów, Borz?cin, D?bno, Brzesko lub wykonuj?ce dzia?alno?? gospodarcz? na tym obszarze, a tak?e osoby prawne albo jednostki organizacyjne nieposiadaj?ce osobowo?ci prawnej, którym ustawy przyznaj? zdolno?? prawn?, w szczególno?ci ko?cio?y, zwi?zki wyznaniowe, organizacje pozarz?dowe, które posiadaj? siedzib? na w/w obszarze lub prowadz? dzia?alno?? na tym obszarze.

Ma?e Projekty to operacje przyczyniaj?ce si? do rozwoju terenów wiejskich - przede wszystkim do poprawy jako?ci ?ycia, zachowania i wykorzystania zasobów dziedzictwa przyrody i kultury, oraz wzmocnienia lokalnego kapita?u spo?ecznego. Wi?cej informacji na www.kwartetnaprzedgorzu.pl