Spotkanie oraz wyk?ad znanego bryd?ysty i polityka

czwartek, 09 lutego 2012 09:17

MikkeNa zaproszenie burmistrza Zbigniewa M?czki, po raz pierwszy w Rad?owie, go?ci? znany polityk, publicysta Janusz Korwin-Mikke. Lider Nowej Prawicy spotka? si? z mieszka?cami w rad?owskiej bibliotece i mówi? o sytuacji politycznej w Polsce, kryzysie ekonomicznym oraz jego skutkach dla naszego kraju, a tak?e o niepewnej przysz?o?? Unii Europejskiej. Polityk podkre?la? potrzeb? zniesienia „niewolniczego ustroju” by pozwoli? ludziom decydowa? samym o sobie. Otwarcie krytykowa? polsk? „socjalistyczn?  demokracj?”, skupi? si? na ocenie systemu funkcjonowania naszego pa?stwa. Uczestnicy spotkania mieli wiele pyta? do naszego go?cia, ale ze wzgl?du na ograniczony czas, polityk odpowiedzia? tylko na kilka z nich. W spotkaniu udzia? wzi?? mi?dzynarodowy  arcymistrz w bryd?u sportowym Józef Pochro? – biskupianin z Gda?ska. Opraw? muzyczn? spotkania zapewnili uczniowie ZSP w Rad?owie. Wyst?pi? te? miejski iluzjonista Kazimierz Kuczek z krótk? sztuk? pojawiania si? banknotów, „lecz?c? kryzys”. Burmistrz miasta podzi?kowa? go?ciom za spotkanie gminn? monografi?, ekologicznym miodem z pasieki Piotra Nasiadki z Woli Rad?owskiej oraz kolorow? much?, wr?czon? Januszowi Korwin-Mikke.

Mo?na by?o te? zakupi? ksi??ki z autorskim wpisem. Po wyk?adzie Janusz Korwin-Mikke wzi?? udzia? w II Rad?owskim Turnieju Bryd?a Sportowego Parami im. Rad?owianina, Arcymistrza Czes?awa Kuklewicza o Puchar Burmistrza Miasta.

Zdj?cia: Rafaello Cegielski