P?ATNIKU rozlicz PIT-11 przez internet

piÄ…tek, 03 lutego 2012 14:47

E-deklaracje podatkowe mo?na sk?ada? poprzez portal:
www.e-deklaracje.gov.pl

I US w Tarnowie

Deklaracje mo?na sk?ada? na trzy sposoby:

? za pomoc? interaktywnego formularza PDF wybranej deklaracji podatkowej – wype?nione edeklaracje s? nast?pnie przesy?ane do urz?du skarbowego,

? za pomoc? aplikacji e-deklaracje desktop,

? z wykorzystaniem aplikacji (modu?ów) dostarczonych przez producentów oprogramowania, które pozwalaj? na przesy?anie formularzy e-deklaracje PIT bezpo?rednio z systemów finansowo - ksi?gowych podatnika.

Warto wiedzie? :

O mo?liwo?? automatycznego podpisania elektronicznie wszystkich przesy?anych deklaracji PIT-11.

T? funkcj? winien zapewni? dostawca oprogramowania finansowo-ksi?gowego. W przypadku upowa?nienia osoby do podpisywania i sk?adania w/w deklaracji w formie elektronicznej w imieniu p?atnika nale?y z?o?y? w urz?dzie skarbowym w?a?ciwym do spraw ewidencji podatników i p?atników podatków druk UPL-1 dost?pny na stronie: www.e-deklaracje.gov.pl .

Korzy?ci systemowe z elektronicznego przesy?ania e-deklaracji:

? zebranie i uporz?dkowanie dokumentów w jednym miejscu,

? eliminacja „r?cznego” podpisywania i wysy?ania dokumentów,

? automatyczne uzyskiwanie Urz?dowego Potwierdzenia Odbioru (UPO) z Urz?du Skarbowego,

? podgl?d dokumentów w formie przyjaznej dla u?ytkownika (formularz zgodny z wymaganiami MF),

? bezpieczny transfer danych.

Wy?ej zasygnalizowane korzy?ci przek?adaj? si? na wymiern? oszcz?dno?? szeroko rozumianych nak?adów zarówno po stronie przedsi?biorcy jak i administracji podatkowej tj. oszcz?dno?? czasu i nak?adów finansowych w porównaniu ze stosowaniem metody tradycyjnej (papierowej) w rozliczeniach podatkowych, w tym:

? oszcz?dno?? czasu zwi?zanego z przygotowaniem i wysy?k? dokumentów, w tym pobrania formularzy papierowych, r?cznego wype?niania, podpisów, piecz?towania, kopertowania i wreszcie dostarczenia/wysy?ki do w?a?ciwego dla podatnika urz?du skarbowego,

? oszcz?dno?? materia?ów biurowych niezb?dnych do przygotowania deklaracji,

? oszcz?dno?? ?rodków finansowych zwi?zanych z op?aceniem wysy?ki b?d? dostarczenia osobistego deklaracji do w?a?ciwych urz?dów skarbowych.