Bia?y cz?owieku wejd? na Kilimand?aro

wtorek, 17 stycznia 2012 10:28

SzczTo tytu? wystawy fotografii dra Antoniego Szczepanika i dra Miko?aja ?wioka, której wernisa? odby? si? w rad?owskiej bibliotece. Autorzy wystawy wybrali si? w podró? na szczyt Kilimand?aro, która niespodziewanie, spontanicznie pojawi?a si? w ich podró?niczych planach. Z wyprawy na najwy?szy szczyt Afryki przywie?li wiele wra?e? i ponad trzy tysi?ce fotografii. Otwarcie wystawy u?wietni? dr n. med. Antoni Szczepanik rodzinnie zwi?zany z Wol? Rad?owsk?. Na co dzie? znany krakowski chirurg i nauczyciel akademicki. Publiczno?? uczestnicz?ca w spotkaniu mia?a okazj? obejrze? interesuj?cy film oraz ciekawe opowie?ci dra Szczepanika z wyprawy na najwy?szy szczyt Afryki. W trakcie spotkania ods?oni?to w Czytelni dra F. Gawe?ka sta?? ekspozycj? malarstwa Kazimierza D?alaka „Architektoniczne skarby ziemi rad?owskiej”, ufundowan? przez Poloni? ameryka?sk?. Opraw? muzyczn? spotkania zapewnili: Rita Jurkow – ?piew solowy, Karolina Wrona – skrzypce, grupa ?piewacza „Wolanki” oraz Oliwia Krydka i Weronika Hajdas – uczennice SP w Rad?owie.

Fot. Daniel Kopacz