Wigilia na Rad?owskim Rynku - fotorelacja

niedziela, 18 grudnia 2011 21:03

w18 grudnia br. na Rad?owskim Rynku z inicjatywy Urz?du Miejskiego, Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz Ko?cio?a parafialnego w Rad?owie odby?a si? po raz pierwszy wspólna Wigilia.
?wi?teczne spotkanie rozpocz?? Burmistrz Rad?owa Zbigniew M?czka, który bardzo ucieszy? si? z licznego przybycia mieszka?ców gminy. ?yczy? Wszystkim Weso?ych ?wi?t oraz Szcz??liwego Nowego Roku 2012!. Nast?pnie Ks. Proboszcz Janusz Maziarka po?wi?ci? sianko, które ka?dy móg? zabra? na wigilijny stó? w swoim domu.

Potem przyszed? czas na wyst?py i kol?dowanie w wykonaniu uczniów Zespó? Szkó? w Rad?owie, grupy kol?dniczej zespo?u regionalnego „Biskupianie” z Biskupic Rad?owskich, zespo?ów artystycznych z Zespo?u Szkó? w Rad?owie i Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa oraz uczestników ?rodowiskowego Domu Samopomocy w Siedlcu. Rozdano równie? nagrody w IV Gminnym Konkursie Stroików, Ozdób Choinkowych i Szopek Bo?onarodzeniowych. Du?ym zainteresowaniem cieszy? si? kiermasz ?wi?teczny. O pocz?stunek zadba? Ks. Proboszcz, który przygotowa? bigos, okoliczne restauracje: Restauracja Rad?owska - ?urek, Hotel Zabawa - bigos, Piekarnia "U Micha?a" cz?stowa?a chlebem, So?ectwo ??ka Siedlecka - P?czak z grochem oraz Zespó? Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie - wyroby cukiernicze.

Fotorelacja - Wies?aw Mleczko