Porozumienie w Althein dot. Domu Dziecka w Wa?-Rudzie

Å›roda, 26 października 2011 09:41

AltheinW pa?dzierniku br. przedstawiciele Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Rad?ów spotkali si? w Austrii ze starost? powiatu Braunau oraz burmistrzami miast: Kirchberg, Auerbach i Palting. Wizyta w mie?cie Althein mia?a zwi?zek z opracowaniem i podpisaniem przez starost? Braunau Mgr Dr Georga Wojaka wst?pnego porozumienia dotycz?cego pomocy finansowej udzielonej przez starostwo Braunau dla idei utworzenia Domu Dziecka w zlikwidowanej szkole w Wa? – Rudzie. Pomoc dotyczy?aby wspó?pracy kulturalnej, wymiany ze szko?ami, wspó?pracy sportowej i gospodarczej. Delegacja polska spotka?a si? równie? z proboszczem parafii Althein, gdzie znajduje si? kaplica po?wi?cona bezpiecze?stwu ruchu drogowego. Starosta Mieczys?aw Kras wr?czy? proboszczowi Franzowi Strasserowi obraz B?. Karoliny Kózkówny. Pó?niej odby? si? koncert orkiestry d?tej z Altheim.

26.10.2011 - Temi - "Zamiast szko?y... dom dziecka?"