sobota, 08 października 2011 12:58

AniolekPlacówka Opieku?czo-Wychowawcza Wsparcia Dziennego w Rad?owie w otwartym konkursie ofert w ramach Programu „?wietlica – Dzieci – Praca” na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie, uzyska?a dotacj? z Ministerstwa Pracy i Polityki Spo?ecznej w kwocie 40000 z? na realizacj? zadania pod tytu?em „Bezpiecznie odpoczywam i realizuj? swoje marzenia- organizacja warsztatów edukacyjnych oraz pó?kolonii dla dzieci z gminy Rad?ów.

Dotacja Ministra Pracy i Polityki Spo?ecznej nie mo?e przekroczy? 80% kwoty ca?kowitej przeznaczonej na zrealizowanie zada?, przyj?tych w Programie dotycz?cych:

• doposa?enia placówki wsparcia dziennego (?wietlicy, ogniska wychowawczego, klubu m?odzie?owego) w celu wzbogacenia oferty zaj?? programowych;
  • zorganizowania wypoczynku, w tym wyjazdów edukacyjno-wypoczynkowych tzw. „zielonych szkó?” dla dzieci z udzia?em rodziców lub innych cz?onków rodziny;
  • organizowania imprez edukacyjno – kulturalnych i sportowych dla dzieci i rodziców;
  • zorganizowania posi?ków podczas zaj?? w placówce.

W ramach zadania w dniach od 08.06.2011 Placówka zorganizowa?a Pó?koloni? dla dzieci z gminy Rad?ów. Wzi??o w niej udzia? 50 dzieci z terenu gminy oraz dzieci, które, na co dzie? ucz?szczaj? do Placówki Opieku?czo- Wychowawczej Wsparcia Dziennego w Rad?owie. Program pó?kolonii by? bardzo rozbudowany, Odby?o si? kilka wycieczek w tym na basen w D?browie Tarnowskiej, do Akwarium Krakowskiego, do akwaparku, kina a tak?e wycieczka rowerowa po naszym Rad?owskim lesie zako?czona ogniskiem u pa?stwa Goraus i dzi?ki ich uprzejmo?ci dzieci mog?y poje?dzi? powozem i zosta?y pocz?stowane s?odyczami za co pa?stwu serdecznie dzi?kujemy . Du?o zaj?? ogólnorozwojowych, sportowych, zaj?cia plastyczne, gry stolikowe zapewnia?y dodatkowe wra?enia. Odby?y si? tak?e dwa pikniki rodzinne, na które zorganizowano dzieciom mo?liwo?? zabaw bez ogranicze? na Dmuchanych zje?d?alniach, przeja?d?ki wozem konnym, kursy grillowania i zawody sportowe przy zorganizowaniu których pomaga?o nam stowarzyszenie START , a tak?e pokaz sztuk magicznych. Podczas jednego z dni zostali?my odwiedzeni przez w?odarza naszego miasta Pana Burmistrza Zbigniewa M?czka, a tak?e goszcz?cego u niego w tym dniu wicestarost? Miros?awa Banacha. Dni p?yn??y nam bardzo szybko i rado?nie i nawet nie obejrzeli?my si? i ju? trzeba by?o si? ?egna?. Na koniec dzieci otrzyma?y s?odkie prezenty i dyplomy uczestnictwa a tak?e obietnice dalszych spotka? w ramach warsztatów, które odbywaj? si? w ?rody w Placówce a dzieci s? dowo?one na zaj?cia i rozwo?one potem do domów.

Osoby zainteresowane udzieleniem nam pomocy w realizacji tego zadania zapraszamy do wspó?pracy w ramach wolontariatu, praca z dzie?mi jest najwi?kszym dobrem, jakie mo?emy da? ?wiatu.

Kierownik Placówki

mgr Bernadetta Chaber