czwartek, 06 października 2011 11:31

ZSP Rad?ówDo Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych im. Tadeusza Ko?ciuszki w Rad?owie przybyli znamienici go?cie, których powita?a w odrestaurowanej auli dyrektor Marzena Lechowicz-Liro. Na powiatow? uroczysto?? z?o?y?y si?: msza ?w., otwarcie auli po remoncie, odznaczenia i wyró?nienia nauczycieli, prezentacje muzyczne m?odzie?y szkolnej oraz pocz?stunek. Obecno?ci? sw? zaszczycili m.in.: pose? RP Urszula Augustyn, ma?opolski kurator o?wiaty Aleksander Palczewski, starosta tarnowski Mieczys?aw Kras, wicestarosta Miros?aw Banach, radny powiatowy - cz?onek Zarz?du Marek Podraza, dyrektor Wydzia?u Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie Edmund Ju?ko,  burmistrz Zbigniew M?czka, wiceburmistrz Wies?aw Armatys, przewodnicz?cy Rady Miejskiej w Rad?owie Piotr Kapera, ks. proboszcz Janusz Maziarka, wójt Wietrzychowic Leszek Zabiega?a, dyrektorzy i nauczyciele szkó? ponadgimnazjalnych powiatu tarnowskiego, dyrektorzy szkó? z terenu gminy Rad?ów, przedstawiciele instytucji kultury oraz mieszka?cy naszego miasta.

Ma?opolski kurator z?o?y? nauczycielom gratulacje i ?yczenia, przywo?a? s?owa Jana Paw?a II, a wypowied? sw? zwie?czy? maksym?: - Uczy?, to prawdziwy zaszczyt... Wicestarosta Miros?aw Banach podsumowa? inwestycje, które starostwo zrealizowa?o w szkole. - Zale?a?o nam na tym, aby m?odzie? mia?a dobre warunki do nauki.  Uczniowie powinni by? otoczeni pi?knem, by pi?kno tworzyli - tu  nie mo?e by? dysonansów – podkre?la? wicestarosta. Na zako?czenie uroczysto?ci m?odzie? szkolna, czerwonymi ró?ami, podzi?kowa?a go?ciom za przybycie.

Fot. Zbigniew Marcinkowski