TANIEC DOBRY NA WSZYSTKO!

wtorek, 27 wrzeÅ›nia 2011 10:57

ZSP

Taniec dobry na wszystko to kolejna aktywna forma sp?dzenia wolnego czasu dla uczniów Zespo?u Szkó? Ponadgimnazjalnych w Rad?owie. Projekt ten finansowany jest ze ?rodków Europejskiego Funduszu Spo?ecznego w ramach Dzia?ania 9.5 POKL „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”.

Projekt zak?ada udzia? uczniów ZSP w Rad?owie w bezp?atnych, pozalekcyjnych warsztatach ta?ca towarzyskiego. Uczestnicy od wrze?nia do grudnia b?d? szlifowa? figury taneczne m. in. walca angielskiego i wiede?skiego, tanga argenty?skiego, foxtrota, samby brazylijskiej, cha cha cha, blues’a i wielu innych. Aby zg??bi? wiedz? o ta?cu, uczestnicy projektu wezm? tak?e udzia? w spektaklu tanecznym w ramach Mi?dzynarodowego Festiwalu Teatrów Ta?ca w Tarnowie. Po zako?czonych warsztatach najlepiej ta?cz?ce pary spróbuj? swoich si? w mi?dzyszkolnym turnieju ta?ca towarzyskiego z nagrodami. Zaj?cia taneczne pozwol? uczniom nie tylko rozwin?? swoje zainteresowania i uzdolnienia, ale tak?e udoskonal? ich sprawno?? ruchow? i motoryczn?.

16 wrze?nia o godz.13.00 na sali gimnastycznej ZSP w Rad?owie emocje si?ga?y zenitu. Wszystko to przez odbywaj?ce si? eliminacje kwalifikuj?ce na warsztaty ta?ca towarzyskiego. Zainteresowanych uczestnictwem w projekcie nie brakowa?o. Podekscytowani przyszli tancerze dawali z siebie wszystko, by zaprezentowa? si? jak najlepiej przed choreografem- panem Adamem Kul?. Nie min??a godzina, a ca?a sala ta?czy?a walca i cha cha cha. Oko eksperta bardzo wysoko oceni?o wszystkich ta?cz?cych. Trzy wyró?nione przez Choreografa osoby zosta?y nagrodzone gromkimi brawami. Rado?ci nie by?o ko?ca. Zadowoleni uczniowie z niecierpliwo?ci? czekaj? na kolejne spotkanie z ta?cem towarzyskim. ?yczymy im wytrwa?o?ci na parkiecie i sukcesów na turnieju mi?dzyszkolnym!

Ewelina Pad?o
szkolny koordynator projektu