Zdrochec - nietypowa lekcja historii i patriotyzmu

wtorek, 27 wrzeÅ›nia 2011 10:49

ZdrochecDnia 23 wrze?nia 2011 r. w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. 16 P. P. Ziemi Tarnowskiej odby?a si? nietypowa lekcja historii i patriotyzmu. W rol? nauczycieli wcielili si? pu?kownik Zdzis?aw Baszak (ostatni ?yj?cy uczestnik bitwy pod Pszczyn?) oraz gen. bryg. dr Józef Nasiadka. Uroczysto?? rozpocz?to od przedstawienia, które to przygotowa?a m?odzie? Naszej Szko?y na okoliczno?? 72 rocznicy wybuchu II wojny ?wiatowej.  Lekcj? po zako?czonej akademii rozpocz?? Pan pu?kownik Baszak,  jako ?wiadek historii opowiedzia? m?odzie?y o wydarzeniach z 1939 r., o tym jak jego oddzia? zosta? zmasakrowany przez niemieckie czo?gi. P?k Zdzis?aw Baszak zachwyca? wszystkich doskona?? pami?ci? i barwnymi opowiadaniami z ?ycia ówczesnego ?o?nierza i polskich struktur podziemnej konspiracji. Publiczno?? (dzieci oraz mieszka?cy Marcinkowic i Zdrochca) gromkimi brawami podzi?kowa?a za wyst?pienie Pana Pu?kownika.

Jako drugi g?os zabra?  gen. Józef Nasiadka, który to przedstawia? histori? wspó?czesn? dotycz?c? wojny w Afganistanie gdzie przebywa? przez 14 miesi?cy. Genera? opowiada? o sytuacji  tamtejszych dzieci . U?wiadomi? uczniów, co znaczy mie? w?asn? Szko??, mo?liwo?? nauki, ?eby zdoby? zawód, w przeciwie?stwie do ich rówie?ników z Afganistanu. Po prelekcji obaj panowie otrzymali od m?odzie?y Naszej Szko?y  dyplomy „Przyjaciela Naszej Szko?y” i dokonali pami?tkowego wpisu do  Ksi?gi. Na zako?czenie zaproszeni go?cie, Grono Pedagogiczne oraz m?odzie? udali si? na wspania?y pocz?stunek przygotowany przez rodziców bez których uroczysto??  by?aby trudna do zorganizowania.