Otwarcie sali i drogi w Marcinkowicach

czwartek, 15 października 2015 08:05
Otwarcie sali i drogi w MarcinkowicachW sobot? 10 pa?dziernika 2015r. o godzinie 14.00 mieszka?cy zebrali si? przy tzw. Rondzie ( w kszta?cie trójk?ta) w sercu Marcinkowic, aby uczestniczy? w niecodziennej uroczysto?ci po?wi?cenia odnowionej drogi oraz wyremontowanej sali w tutejszym Domu Ludowym. Uroczysto?? t? u?wietnili przybyli go?cie: w?odarze Gminy Rad?ów, pracownicy Urz?du Miejskiego oraz GOK-u, radny Powiatu Tarnów. Aktu po?wi?cenia dokona? ks. Pazdan z Rad?owa, wyg?aszaj?c przy tej okazji krótk?, lecz pouczaj?c? mow? z motywem drogi w tle. G?os zabrali równie? przybyli na uroczysto?? go?cie , a ca?o?ci dope?ni?o uroczyste przeci?cie wst?gi. Nast?pnie zebrani udali si? do Domu Ludowego, gdzie ksi?dz po?wi?ci? wyremontowan? sal?. W mi?ej atmosferze ( wspomaganej ciep?em rozchodz?cym si? od nowego kominka) wszystkich mieszka?ców i go?ci powita? nasz radny – Pan Janusz Lechowicz oraz Pani Lucynka Wódka- so?tyska. Po cz??ci oficjalnej zacz??o si? wspólne biesiadowanie przy suto zastawionym stole. Szefowa naszej wioski zgodnie ze staropolsk? tradycj?, wyra?on? przys?owiem ”Czym chata bogata, tym rada”, zadba?a i o jad?o, i o napitek. Pomog?y jej w tym miejscowe gospodynie znane z dobrych wypieków i smacznego gotowania. Panowie zadbali o sprawy organizacyjno-porz?dkowe. O to, ?eby by?o czym wznosi? liczne toasty, zadba? sam nasz radny -Pan Janek Lechowicz. Zabawa trwa?a do pó?nych godzin wieczornych, ludowe przy?piewki nios?y si? po okolicy , a przytupy i wycinane w ta?cu ho?ubce s?ycha? by?o pono? daleko. Od przedszkolaka po seniora, towarzystwo ruszy?o w tany, bo jak si? nie cieszy?, kiedy wie? pi?knieje. Takiej sali, jak? mamy teraz, nie musimy si? ju? wstydzi?: pi?kna pod?oga, kominek, ?wie?e ?ciany, wyposa?enie kuchni- to wszystko zach?ca do organizacji okoliczno?ciowych imprez ( od chwili oddania inwestycji w maju odby?o si? ich tu ju? wiele). A i traktów wiod?cych przez nasz? wiosk? mogliby nam pozazdro?ci? nawet mieszka?cy wielu miast. W tym roku pojawi?y si? te? u nas dwa nowe przystanki: jeden nowoczesny na Wielkiej Drodze, drugi tradycyjny w centrum. Inwestycje ciesz? mieszka?ców, wida? post?p i popraw? infrastruktury. Rado?ci? napawa fakt, ?e w ostatnich latach pojawiaj? si? te? nowe domy, co ?wiadczy o tym, ?e m?odzi zostaj? w rodzinnych stronach. Do przys?owiowej pe?ni szcz??cia brakuje nam jeszcze troch? ( kanalizacja, termoizolacja budynku Domu Ludowego, skwerek rekreacyjno-wypoczynkowy w centrum wioski ), ale cierpliwie i na to, a mo?e na co? wi?cej, poczekamy, bo jak mówi przys?owie „Nie od razu Kraków zbudowano”.

Tekst: Barbara Kruk
Fot. RT

Fotorelacja z otwarcia sali i drogi w Marcinkowicach